reklama

Podívejte se, jak by vypadala stokilová Barbie!

Jak bude anorektická krasavice Barbie vypadat, když přibere šedesát kilo? To se pokusil ukázat web Worth1000.com, který se orientuje na vytváření efektů v digitální grafice. Výsledek vidíte na úvodní fotce.

Foto: repro Daily Mail

Jak praví spisovatel Terry Pratchett, tlustá holka je to samé, co hubená holka a spousta čokolády navíc. To samé platí i o Barbie.

Jak bude tahle anorektická krasavice vypadat, když přibere šedesát kilo? To se pokusil ukázat web Worth1000.com, který se orientuje na vytváření efektů v digitální grafice. Výsledek vidíte na úvodní fotce.

Barbie XXL

V poslední době se na hlavu výrobce proslulých panenek, firmu Mattel, snáší vlna kritiky za to, že barbíny vzbuzují u holčiček nereálná očekávání, která mohou skončit nesmyslným hladověním nebo dokonce anorexií.

Čtěte také: Má 6 dětí a 36 plastik: Máma vypadá jako hambatá Barbie

V reakci na to navrhl americký výtvarník Nikolaj Lamm (24) panenku á la barbie, jejíž reálné proporce jsou založeny na průměrných mírách běžné devatenáctileté slečny.

Worth1000.com šel ještě dál. Jeho Barbie - zatím jen na obrázku - nemilosrdně zrcadlí trend obezity, který se šíří po USA i v některých západních zemích. Facebooková komunita Plus Size Modeling potom sdílela obrázek na svých stránkách spolu s otázkou, která vzbudila velké emoce: Měli by výrobci hraček začít vyrábět Barbie XXL?

Vášnivé diskuze

Fotka se rázem rozlétla světem a vyvolala hodně negativních reakcí. Zlobily se zejména ženy. Podobná panenka by podle nich špatně reprezentovala něžné pohlaví. "Ta trojitá brada je prostě směšná! Tohle propaguje akorát tak nezdravý životní styl!" takové a podobné další výhrady zachytil britský deník Daily Mail. Média by se podle diskutujících měla soustředit spíš na propagaci panenek, které vyhlížejí přirozeně zdravě. Právě jako ta od Nikolaje Lamma.

Jaký je váš názor? Líbí se vám XXL Barbie, nebo byste dali přednost panence s reálnou postavou? Či snad máte raději klasickou barbínu? O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

úvodní  foto: repro Daily Mail

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Svatá matka: Sedm postižených dětí a manžel sebevrah

Incest a rodinné vraždění: Dvanáct rakví v ložnici

9 ostudných věci, které děláme, když nás nikdo nevidí

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama