reklama
 

Podívejte, s jakou láskou se rodí dvojčata!

Oči mají zavřené, pohyby nevědomé, ruce propletené do sebe v sesterském objetí. V mámině břiše strávily holčičky společně devět měsíců a teď se dostaly do světa, který jejich těla nebude poutat k sobě.

Foto: Isifa/Thinkstock

Oči mají zavřené, pohyby nevědomé, ruce propletené do sebe v sesterském objetí. V mámině břiše strávily holčičky společně devět měsíců a teď se dostaly do světa, který jejich těla nebude poutat k sobě ve vaku naplněném vodou.

Podívejte se na dojemná dvojčátka, která přišla na svět ruku v ruce a ve vzájemné objetí. Ty děti od sebe hned tak něco neoddělí!

Sestřičky z Ohia

Jednovaječné sestry Jillian a Jenna Thistlethwaitovy vyrostly společně v jednom plodovém vejci bez oddělení blánou, takže lékaři museli při porodu dávat pozor, aby se navzájem neuškrtily pupečními šňůrami. Na svět přišly ruku v ruce. Sledujte:

Jak to všechno vzniká?

Z jednoho vajíčka oplodněného jednou spermií vzniknou dva samostatné zárodky. Výsledkem jsou sourozenci stejného pohlaví, který jsou si podobni až na hranice záměny.

Čtěte také: Prokletí dvojčat: Když se sestra zraní, cítím její bolest!

Pokud se vajíčko rozdělí do tří dnů po oplodnění, oba zárodky mají svou vlastní placentu i plodovou blánu jako dvojvaječná dvojčata. Dojde-li k rozdělení mezi třetím a sedmým dnem od početí (nejčastější alternativa), mají oba zárodky společnou placentu a plodový obal, každý má ovšem vlastní plodovou blánu. Když se vajíčko rozdělí mezi osmým a dvanáctým dnem, vyvíjejí se dvojčata společně v jednom plodovém vejci. Při pozdějším rozdělení vznikají siamská dvojčata.

Ještě neví, že se narodili

Dvojčata ale nemusí být jednovaječná, aby se milovala od prvního nadechnutí. Stačí se podívat na video francouzské zdravotní sestry Sonii Rochel, které zachycuje čerstvě narozeného bratra a sestru během první společné koupele. Miminka se po celou dobu nahrávky objímají a ani netuší, že se ocitla úplně někde jinde, ve světě, který jim umožní žít po svém, třeba na opačném konci zeměkoule. Podívejte:

Chtěli byste mít dvojče?

Děti z těchto videí si budou stále blízké, i kdyby je dělily tisíce kilometrů. Jednovaječná dvojčata totiž často mívají podobné zájmy i osudy. Skoro se zdá, jako by je těsné objetí v děloze provázelo celým životem. Někdy dokonce dokážou sdílet myšlenky.

Co myslíte, je to úžasné mít někoho, kdo je vám tak blízký? Nebo by vás to naopak odrazovalo, protože chcete být originálem? O tom můžete diskutovat pod článkem.

zdroj: Huffingtonpost.com, YouTube

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak počít dvojčata: Nabízíme spolehlivý návod!

Parazitující dvojče aneb Bratr v břiše, sestra v hlavě

10 jídel, která můžete jen milovat, nebo nenávidět

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama