reklama

Po 19 potratech konečně porodila své vysněné dítě!

O tom, že se zázraky opravdu dějí, vás přesvědčí příběh novopečené maminky, která po 19 potratech konečně donosila a porodila dceru.

Foto: repro Daily Mail

O tom, že se zázraky opravdu dějí, vás přesvědčí příběh novopečené maminky Jo Shortové, která po 14 letech zkoušení a 19 potratech donosila a porodila krásnou dceru Emily Kate.

Život bývá často nespravedlivý, ale čerství rodiče Shortovi dobře ví, že když člověk moc chce, má odvahu, pevné nervy, pak se může sen splnit a nezabrání tomu ani nemoc. Kde vzali tolik síly, aby se sebrali a zkoušeli dál?

Velká touha

Jo (37) a Steve Shortovi z Walesu toužili po vlastním dítěti. Osud se však rozhodl, že si s nimi zahraje opravdu zvláštní hru. Pokaždé, když Jo otěhotněla, po pár dnech či týdnech potratila.

Doporučujeme: Domácí potraty jsou tady. Mnoho povyku pro nic

Jo byla v mladém věku diagnostikována endometrióza, což je onemocnění, při kterém se částečky děložní sliznice nacházejí mimo dělohu. Lokalizace těchto částeček nemusí být omezena jen na oblast pánve ženy, ale může se vyskytovat kromě srdečního svalu a sleziny prakticky kdekoli. Nejčastěji se projevuje bolestivou menstruací, dlouhodobými bolestmi v podbřišku, v dolní části zad, bolestmi při pohlavním styku a někdy i přítomností krve v moči.

Že by to byl důvod, proč se páru nedařilo mít rodinu? Několik gynekologů se nezávazně na sobě shodlo, že nevidí problém, aby Jo své dítě donosila. Endometrióza za to podle nich nemůže!

Jako na horské dráze

Mnoho žen si jistě dokáže představit, co to pro budoucí maminu bylo za šílený stres a hormonální kolotoč. "Mé emoce byly jako na horské dráze. Ničím těžším jsem si v životě neprošla, ale stálo to za to. Nejhůř jsem se cítila, když mi osm gynekologů potvrdilo, že je vše v pořádku, a přesto jsem vždy potratila," dodává Jo v rozhovoru pro pořad Daybreak televize ITV.

"Vždy, když mi Jo řekla, že je těhotná, doufal jsem, že to tentokrát bude jiné, ale v hloubi duše jsem věděl, že to opět nevyjde," popisuje své pocity pyšný otec Steve Short.

Čtyři laparoskopie a dlouhé čekání

Během svého života Jo podstoupila čtyři laparoskopické operace, které jí měly pomoci s jejím onemocněním. Lékaři odstranili problematické kousky děložní tkáně do hloubky 2,5 mm. Bolestivé krvácení  pak ustoupilo asi na rok, ale zázrak se nekonal.

Rozhovor s Jo a Stevem v pořadu Daybreak najdete na následujícím videu...

Po několikátém neúspěšném otěhotnění potkal pár doktora Richarda Penketha, který jim nabídl možné řešení, operaci, při které se jde až do zdravé tkáně, více než 2, 5 mm hluboko. Bohužel operace s tímto problémem každé ženě nepomůže, ale Jo neměla co ztratit. A povedlo se!

Větší šance na dítě

Během pořadu se k páru přidala i gynekoložka Dr. Sarah Jarvisová, která potvrdila, jak moc je pro matku potrat zničující. "Nejde o to, že skončí těhotenství, ale o to, že přijdete o své dítě a možnost stát se matkou."

Náš tip: Video: Domorodý porod v džungli, přirozený jako dýchání

"Páry, které přijdou o své dítě více, jak třikrát, při dalším těhotenství riskují, že se jim to z velkou pravděpodobností opět nepodaří. Jediné, co může ženy, které potratily, držet nad vodou, je ten fakt, že mají větší šancí mít zdravé dítě, než ty, které nemohou otěhotnět vůbec. Některým ženám laparoskopická operace nepomůže, jiným ale ano," dodává Dr. Jarvisová.

A důkazem, že se zázraky dějí, je malá Emily Kate, která ze svých rodičů udělala ty nejšťastnější lidi pod sluncem. Klobouk dolů, za jejich pevné nervy a trpělivost.

Dokázaly byste po několikátém potratu se vzchopit a opět zkusit otěhotnět? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: Daily Mail

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Doopravdy chcete dítě? Nebo byste ho nezvládli?

Sousedé nám nedali poštu. Hrozí vystěhování a exekuce

Játrům škodí víc léky než alkoholreklama
reklama
reklama
reklama
reklama