reklama

Pije vaše dítě dostatečně? Ptejte se lékaře on-line!

Kolik tekutin má za den vypít miminko? Jaká voda je pro něj nejvhodnější? Má se voda z kohoutku převařovat? Co když je velké letní horko? Kdy přejít z dudlíku k pití z hrnečku? Jaké jsou záludnosti balených vod? Co dát dětem k pití na výlet? Poradí zkušený dětský lékař MUDr. Milan Kudyn on-line!

Foto: Isifa/Thinkstock

Kolik tekutin má za den vypít miminko? Jaká voda je pro něj nejvhodnější? Má se voda z kohoutku převařovat? Co když je velké letní horko? Kdy přejít z dudlíku k pití z hrnečku? Jaké jsou záludnosti balených vod? Co dát dětem k pití na výlet?

Tyto a spoustu dalších dotazů budou maminky v průběhu horkého léta řešit. Není divu: lidské tělo je tvořeno ze 70 % vodou, přičemž nejvíce jí mají v buňkách právě novorozenci a malé děti. Voda je pro ně nezbytná, protože zajišťuje látkovou výměnu a dobrou funkci ledvin. Proto je třeba nedostatku tekutin důsledně předcházet. Jak na to, poradí on-line zkušený dětský lékař MUDr. Milan Kudyn.

Co je pro děti vhodné k pití?

  • minerální voda
  • fenyklový čaj
  • ostatní bylinné čaje
  • ředěné zeleninové či ovocné šťávy
  • čaj s ovocnou šťávou

Pošlete dotaz!

Jak ale potomka přesvědčit, aby je vypil, když existují sladké džusy nebo oblíbená Coca-Cola? Ohledně nejasností s pitným režimem dětí všeho věku dokáže poradit dětský lékař Milan Kudyn. Hostem naší redakce bude v úterý 10. července od 12 hodin, kdy začne odpovídat na vaše dotazy. On-line rozhovor potrvá přibližně hodinu. Dotazy můžete posílat v předstihu už nyní.

Jak se ptát?

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborníci zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro on-line rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka Všechny položené dotazy dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

MUDr. Milan Kudyn dětský lékař se specializací na praktické dětské lékařství. Ve své ordinaci poskytuje zdravotnické služby zaměřené zejména na komplexní léčebně-preventivní péči o novorozence, děti a dorost do věku 19 let. Zároveň je místopředsedou profesní organizace Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR. Je ženatý a má dvě dcery.

MUDr. Milan Kudyn pracuje jako pediatr více než tři desetiletí. Po absolvování fakulty dětského lékařství sbíral několik let zkušenosti na venkovských obvodech v oblasti Podbořan. Po atestaci nastoupil na dětskou onkologii do Motola. Následně pracoval jako obvodní dětský lékař v Praze 10. Poté čtyři roky působil v lybijské nemocnici Al Egailat, kde pracoval v rámci pomoci dětem v rozvojových zemích.  Když se vrátil z Afriky, nastoupil do soukromého zdravotnického zařízení Eden  v Praze 10-Vršovicích, kde působí dosud.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama