reklama

Pětiletá Charlotte je velká jako krabice od mléka!

Nosí šaty na panenky a místo bazénu může používat kuchyňský dřez. Tak maličká je ve svých pěti letech Charlotte Garside z britského Hullu.

Foto: Profimedia.cz

Nosí šaty na panenky a místo bazénu může používat kuchyňský dřez. Tak maličká je ve svých pěti letech Charlotte Garside z britského Hullu.

Holčička trpí trpasličím vzrůstem, tak vzácnou genetickou poruchou, že pro ni lékaři ani nemají jméno. Předpokládali, že do roka umře, ale dnes je z ní pořádně divoký a všetečný diblík. Právě začala chodit do školy, což pro ni znamená veliký předěl a zásadní krok k normálnímu životu.

Miminko se vešlo do kapsy

Když se Charlotte narodila, vážila necelý kilogram a měřila 25 cm. "Museli jsme ji oblékat do šatů pro panenky, oblečky pro miminka pro ni byly příliš velké," vzpomíná máma Emma.

Svoji nejmladší dceru mohla nosit v přední kapse mikiny a její plínky byly stejně velké jako kreditní karta. Holčička měla oslabený imunitní systém a cysty na játrech, její psychický a fyzický vývoj byl zpomalený, přesto se čile vrhla do života.

Dnes má mentalitu tříletého dítěte, měří 68 cm a váží něco málo přes 8 kilogramů. Do miminkovských oblečků už akorát dorostla, ale pořád zůstává menší než její oblíbený medvídek.

Rozhodně není z cukru!

Táta Scott Garside a máma Emma Newman doufají, že chození do školy umožní maličké uličnici Charlotte obyčejný kontakt s vrstevníky, jak jen to půjde. Přes svou výjimečnou nemoc totiž není dívka žádná šedá myška, která by jen tak splynula s okolím. Má výraznou osobnost a chce dělat všechno jako každé normální pětileté dítě.

"Je tu spousta neznámých, ale Charlotte dokáže překvapit ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte. Neumíme odhadnout, jestli bude schopná vycházet naráz s tolika dětmi a trochu se bojíme, že ji ztratíme. Ale ona sama na docházce do školy trvala a já jsem nakonec zvědavá, co nám tento rok přinese," přiznává maminka Emma.

"Báli jsme se sice, že by ji mohly ostatní děti nedopatřením zranit, ale má svého vlastního učitele a není zdaleka tak křehká, jak byste si mohli myslet," dodává. Že se ale dívka jen tak nedá, potvrzuje i její nejstarší sestra, patnáctiletá Chloe: "Charlie vypadá jako panenka na hraní, ale je z tuhého těsta. Miluje, když může lítat po bytě a když ji vyhazujeme do vzduchu. Lidé se jí při prvním setkání bojí dotknout, ale ona je jako šídlo, chvíli neposedí."

Držte Charlottě palce, ať se jí ve škole i v životě daří, a podívejte se, jak si užívá se svými třemi staršími sestrami Chloe (15), Sabrinou (12) a Sophií (8)!

zdroj: dailymail.co.uk, huffingtonpost.co.uk, profimedia.cz, youtube.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rekordy a kuriozity batolat: Tomu neuvěříte!

Romantický biokrb: kouzlo ohně v obýváku!

Dvouletý král samby: Nosí plínky, ale tančí jako bůh!

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama