reklama
 

Otec na rodičovské dovolené: Jsem na vrcholu blaha!

"Jít na rodičovskou byl vždycky můj sen," přiznává Miloš Špringr, spokojený otec, jenž se vzorně stará o šestnáctiměsíčního syna v rámci rodičovské dovolené. Nabízíme rozhovor s (ne)obyčejným tátou.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Jít na rodičovskou byl vždycky můj sen," přiznává Miloš Špringr, spokojený otec, jenž se vzorně stará o šestnáctiměsíčního syna v rámci rodičovské dovolené. Nabízíme rozhovor s (ne)obyčejným tátou.

Proč jste šel na rodičovskou dovolenou vy a ne žena?

Jít na rodičovskou dovolenou byl vždycky můj sen. Naštěstí nastala taková situace, která nám v tom nebránila, a já mohl zůstat se synem doma. Jen jsem měl trochu strach, jestli to s malým doma zvládnu a jestli mu nebude maminka přece jen chybět. Nakonec se ukázalo, že vše zvládáme a bez problémů fungujeme i jako rodina. 

Jak to přijalo okolí?

Vzal jsem to jako přirozený fakt a myslím, že i naše okolí to tak bere. Třeba kamarádi to uvítali, protože na ně mám teď daleko více času. Kdykoli jdeme se synem ven nebo když spí, zavolám někomu, jestli nemá čas se sejít a probrat vše důležité. 

Nemáte problém s babičkami?

Babičku máme v podstatě už jen jednu a s tou problém rozhodně není a nebyl, protože je to moje máma. O mém rozhodnutí být otcem v domácnosti věděla ještě dřív než moje žena. 

Jak vypadá váš běžný den?

Myslím, že se nijak neliší od běžného dne jakékoli rodiny, kde zůstala doma žena. Ráno všichni vstaneme, kdo má více času, udělá snídani a svačiny dětem do školy, nakrmím malého a vypravím zbytek rodiny do školy a práce.

Doporučujeme: Pokakal mě a poblinkal: Miluji ho!

Potom si s malým chvilku pohrajeme, a už aby šel pomalu spát, on totiž hodně a rád spinká. Když se vzbudí, najíme se a čekáme, až se vrátí děti ze školy a máma z práce. Je-li hezké počasí, jdeme ven. Odpoledne, když se vrátí manželka z práce, převezme děti a já jdu na pár hodin do práce. Nikdy však ne více než na tři hodiny, chci být na večerní koupání doma.

Co vám na tom všem přijde nejtěžší?

Ranní vstávání, možná to zní jako banalita, obzvlášť když vám řeknu, že je to až kolem sedmé hodiny, ale já stejně jako můj malý syn miluju spánek a nemáme rádi, když nás někdo budí.

Vyhledává váš syn mámu?

Náš malý syn si mámu, myslím, užívá dost, protože během dne vypadá spokojeně i bez ní a odpoledne a večer se jí nabaží dosyta. Oba máme čas s ním přes den pobýt a užívat si ho.

Kolik máte dětí?

Vychováváme spolu dohromady tři děti, nejstarší dceři je 14, mladšímu synovi bude brzy 11 a tomu nejmladšímu je 16 měsíců.

Plánujete ještě další potomky?

I když už je nás plný dům, myslím, že by se místo pro ještě jedno dítě našlo, ale v plánu to zatím nemáme.

Kdo by byl pak na mateřské?

Protože nám tato situace všem vyhovuje, asi bych to byl opět já, kdo by zůstal s miminkem doma.

Kdo byl na rodičovské se staršími dětmi?

Jsem na rodičovské teď poprvé a musím všem, a to nejen mužům, vzkázat, že je to opravdu krásné a smysluplné. Je úžasné sledovat, jak dítě roste a vyvíjí se a být u všeho, co prožívá a dělá. Jsem za to své ženě moc vděčný.

Jste tedy spokojen...

To je slabé slovo. Já jsem přímo na vrcholu blaha. Hlavně když si vezmu miláčka do náručí, on se ke mně přitiskne a opakuje kouzelná slůvka tá-ta, tá-ta. To potom pochopím, o co všechno otcové, kteří musí do práce, přicházejí a upřímně je lituji. 

zdroj: Babyweb.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Na malostranském hřbitově leží svatá holčička

Nejkrásnější a nejoblíbenější česká jména roku 2012

Dojemný příběh staré paní a osamělého chlapce


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama