reklama

Odpromoval v nemocnici před očima mámy.Zemřela den poté

Americká střední škola uspořádala maturitní slavnost pro jednoho studenta v nemocnici u lůžka jeho umírající matky.

Foto: repro ABC News

Místností zněly slavnostní fanfáry. Absolvent hrdě nesl typický čtverhranný klobouk a talár, ceremoniáři konali své povinnosti. Prostě klasická maturitní slavnost.

Akorát že probíhala přímo v nemocničním pokoji, kde paní Jennifer Linnabary (52) trávila poslední hodiny života, příliš slabá, než aby mohla opustit lůžko. A tak střední škola, kde její syn Ben studoval, uspořádala obřad přímo v ohijské nemocnici. Maminka zemřela den poté.

Doporučujeme: 20 jednoduchých způsobů, jak si zlepšit život

Její příběh přinesl ranní pořad Good Morning America, patřící ABC News. Co myslíte, bylo by něco takového možné i ČR? Vyšli by čeští profesoři vstříc poslednímu přání umírající ženy?

Volný den je neodradil

Jennifer Linnabary statečně bojovala s nádorem lymfatických uzlin dlouhé čtyři roky. Už ani nevěřila, že se dožije svatby své dcery Beccy v loňském roce. Ale podařilo se. Zbývalo jen jedno velké přání...

"Věděli jsme, že na tom maminka vůbec není dobře. Poslední věc, kterou si před smrtí přála vidět, byla synova maturitní slavnost," uvedla Becca.

Stačilo pár telefonátů - které proběhly v neděli - a v průběhu několika hodin se všichni příslušní hodnostáři shromáždili u lůžka umírající ženy spolu s rodinnými příslušníky a přáteli.

Tam také proběhla oficiální promoce veřejné střední školy Colerain High School z Cincinnati, jíž se účastnil pouze jediný absolvent. Zatímco slavnostní hudba zaplnila pokoj, osmnáctiletý Ben Linnabary hrdě stál u lůžka své matky, kde oficiálně přijal z rukou příslušných činitelů platný diplom.

Právě jsem vystudoval!

"Právě jsem vystudoval, mami," oznámil mladík s dojetím. "Opravdu děkujeme. Strašně moc to pro nás znamená," obrátil se k úředníkům, kteří dokázali jeho promoci uspořádat v průběhu několika hodin. Vzápětí vyhodil svůj klobouk do vzduchu, zatímco přítomní plakali radostí i smutkem.

Čtěte také: V šedesáti přiznala: Adoptoval mě pedofil, dětství jsem protrpěla

"Bylo to neuvěřitelné, už jen ten fakt samotný. Přestože maminka nedokázala otevřít oči, aby obřad viděla, vím, že vše vnímala. To pro bratra opravdu hodně znamenalo," uvedla Becca.

"Věděli jsme, jak důležité je to pro matku a její rodinu. Mohli jsme se jen snažit, abychom jim celou situaci trochu usnadnili. Proto to byla důležitá věc i pro nás," poznamenal školní inspektor Rick Glatfelter, který se slavnosti také účastnil.

Ne pohřeb, ale oslava

"Nemoc mamince sebrala všechny fyzické síly, ale neuvěřitelně ji posílila emocionálně a duševně. Stala se z ní velmi silná žena, která statečně čelila nemoci. Nikdy nás se svými bolestmi nezatěžovala. Milovala pobyt venku a snažila se vysvobodit ze čtyř stěn, jak jen to bylo možné. Byla velmi obětavá a láskyplná. Nenechala rakovinu, aby ji srazila na kolena," uvedla Becca.

Jennifer Linnabary si ani nepřála, aby se poslední rozloučení s ní nazývalo pohřeb. "Chtěla, aby to byla oslava života, aby obřad nedoprovázel smutek," říká Becca. Její rodina nyní ve spolupráci s nemocnicí organizuje charitativní akce na pomoc handicapovaným lidem.

úvodní foto: repro ABC News

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je mi čtyřicet, ale balím koloušky. No a?

Máma kojí školačku. Nevidí na tom nic divného

Slavný šéfkuchař: Údělem žen není být kuchařskou hvězdou

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama