reklama

Nesplněná přání: Co stihnout, než si pro nás přijde?

Jednou si pro nás přijde, ta vážná, bledá, vychrtlá dáma. Půjdete s ní pokorně a spokojeně, nebo se budete zuby nehty bránit?

Foto: Thinkstock

Jednou si pro nás přijde, ta vážná, bledá, vychrtlá dáma. Jaký budete mít pocit, až k tomu dojde?

Budete se moci ohlédnout a s faustovským uspokojením říci: Zažil jsem už všechno, jsem jenom zvědavý, co bude dál? Anebo se budete zuby nehty bránit: Ještě ne, ještě jsem toho tolik nestihl!

Za čtvrt roku nashledanou!

Možná máte také rádi film Než si pro nás přijde (The Bucket List), kde sebestředný, arogantní milionář Jack Nicholson a laskavý, vzdělaný, chudý automechanik Morgan Freeman - oba trpící rakovinou v posledním stadiu - sepíší seznam nesplněných snů a vyrazí za nimi společně do světa. Možná i vy máte takové sny, i když určitě ještě spoustu času před sebou. Ale přesto - které z nich byste si rádi splnili?

Doporučujeme: 12 znamení, že už jste opravdu staří

Představte si, že dostanete něco jako skryté varování: Přijdu si pro tebe za čtvrt roku! To už je docela dlouhá doba. Odhlédněte od své finanční situace a nešetřete penězi - máte k dispozici celý širý svět. Co určitě budete chtít za ty tři měsíce stihnout?

My jsme se na to zeptali svých kamarádů a známých. A zjistili jsme, že stejně jako ve filmu nakonec člověk zjistí, že nejdůležitější jsou lidé, které milujeme. Podívejte se, co nám muži i ženy, mladí i staří odpověděli.

Terezka (29): Zhubnout!

Chtěla bych jednou v životě být sobecká a myslet jen sama na sebe. Konečně zhubnout, abych se aspoň před smrtí konečně cítila zdravá a sexy. Asi to je povrchní, ale když se na vás léta dívají lidé skrz prsty kvůli nadváze, je to opravdu velké přání.

Také bych ráda s manželem procestovala cely svět. A na rozloučenou bych přátelům uspořádala opravdu skvělou party, na kterou by nikdy nezapomněli. Nechala bych každého napsat svůj sen, a pokud by to bylo jen trochu možné, splnila bych mu ho.

Tomáš (43): Vychovat slušného člověka

Chtěl bych stihnout vychovat z dětí samostatné, silné, slušné a spravedlivé jedince. To je úkol dlouhodobý, těžký, ale nejdůležitější, už jen kvůli vlastnímu svědomí a z lásky k nim.

Rád bych vzal svoji maminku k moři, třeba jen do Chorvatska. Zdá se to snadné, ona se zuby nehty brání, protože nerada cestuje.

Čtěte také: Tisíc starců promluvilo o životě a lásce. Jejich rady?

Chtěl bych napsat knihu - konečně dopsat k té první stránce, napsané už roky, dalších 250. A také bych chtěl fotografovat pod vodou ledovce na Antarktidě. Potápěl jsem se v mnoha mořích a oceánech světa, fotil žraloky, manty, jeskyně, vraky, ale ty ledovce... To je majestát, ladnost, historie a ledová krása! Tam musím!

Prostě je důležité mít vždy nějaký cíl, aby jeden splněný sen nahradil vždy nový. Mít zkrátka vždy pro co a o čem snít.

Bára (48): Postarat se o rodinu

Chtěla bych vidět Angkor Wat a egyptské památky. Ale ne jen tak letem světem, zůstat tam alespoň týden a moci se toulat mezi chrámy a starobylými stavbami. Ale v první řadě bych si přála, aby můj chamtivý otec a další příbuzenstvo neokradlo mého laskavého muže a naše děti. Abych mohla odcházet s pocitem, že o ty, které miluji, je postaráno.

Zuzka (51): Žít všední život

Myslím, že bych ležela v nemocnici napojená na hadičky a přístroje a pokud bych přišla k sobě, dostala bych novou dávku morfia nebo jiných prostředků proti bolesti, které ale zároveň člověka postupně odnášejí hlouběji a hlouběji do říše stínů. To je realita. Ve filmu to sice vypadá dobře, ale ve skutečnosti je to většinou tak, že pokud má někdo za měsíc umřít, většinou je ve stavu, že už jenom leží.

Ale kdyby… Hypoteticky, kdyby to bylo jinak, tak bych žila úplně stejný, všední každodenní život, protože na tom přece lpíme nejvíc, ne? No a ty prachy bych rozdala.

Jaké jsou vaše sny? Možná se vám o nich ani nechce psát, ale určitě nezaškodí o nich s koncem roku zapřemýšlet a srovnat si hodnoty v hlavě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 věcí, kterých v životě budete nejvíc litovat

Tati, musím kakat! Na dámský, nebo na pánský?

Velký test: Jak dobře znáte Star Wars?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama