reklama

Nesnáším sex, ale bojím se to přiznat nahlas

Těch řečí okolo milování! Co z toho je ale ve skutečnosti pravda? Kolika ženám se sex opravdu líbí?

Foto: Thinkstock

Těch řečí okolo milování! Kolikrát, jak dlouho, kde všude, jako to bylo úžasné... Co z toho je ale ve skutečnosti pravda? Kolika ženám se sex opravdu líbí?

K těmto úvahám nás přivedl dopis čtenářky, jež se z pochopitelných důvodů představila jako paní A. Zachováme její anonymitu a budeme jí říkat třeba Alena.

"Miluji svého přítele, ale nesnáším sex s ním. Vlastně mě nebaví žádný sex, ale bojím se to přiznat nahlas, abych nepřišla o vztah. A tak předstírám ochotu a nadšení, i když v duchu trpím. Docela chápu, proč viktoriánské matky svým dcerám před svatební nocí radily: Zavři oči a mysli na Anglii," napsala nám.

Koho to ještě baví?

"A tak mám zavřené oči, předstírám potěšení a v duchu si říkám - kolik žen to dělá stejně jako já? Kolika nevoní sperma a nemají chuť cítit ho v ústech? Kolika přijde pánský penis šeredný nebo v lepším případě směšný? Nebo jsem divná jen já?" ptá se.

Čtěte také: Manžel mě nutil k milování v 9. měsíci, zhnusil se mi

"Problém je v tom, že nechci skončit sama. A tak se přetvařuji, přestože moje libido je na nule. Milování mě nevzrušuje. Nejraději jsem, když už to mám za sebou a můžu se jít osprchovat," přiznává paní Alena.

"Každá moudrá psycholožka dnes ženy přesvědčuje, že přece mají aspoň ruce! Jenže už pak moc nemluví o tom, že když vycházíte vstříc mužovým potřebám a máte sex pouze z povinnosti a bez vlastní potřeby, tak to ve vás nechuť ještě víc utvrdí. Aspoň u mě to tak funguje. Potichu trpím a zakládám si na hluboký odpor," dodává.

Paní Alena se zdá být výjimkou, ale kdo ví, kolik podobně smýšlejících žen ve skutečnosti je. Třeba jim sex není přímo odporný, jen ho prostě nemusejí mít moc často. A tak se přizpůsobují mediálnímu obrazu "nadržených samiček", i když ve skutečnosti mají raději třeba čokoládu...

Když ženy potřebují čas

"Ta je úplně frigidní!" Když s těmito slovy nad ženou někdo mávne rukou, mívá to obvykle pejorativní nádech. Postižená za to ovšem nemůže. Frigidita neboli hypoaktivní porucha sexuální touhy (z latiny frigidus, chladný) může být vrozená nebo získaná, ať už z důvodů fyzických či psychických. Jde o jednu z nejčastějších ženských sexuálních poruch. A dobrá rada je při ní velmi drahá.

Doporučujeme: Porodila jsem: Manžela už nepotřebuji, sex mě nebaví!

Frigiditou trpí zejména mladé dívky. U žen se totiž sexuálních funkce rozvíjejí později než u mužů, výjimkou není ani třicítka. Do té doby se by místo orgasmu raději spokojily s hlazením, mazlením, líbáním a dalšími nekoitálními sexuálními aktivitami. jenže někdy nemají moc na výběr, chtějí-li si udržet partnera.

Nezájem o sex může být následkem špatného zdravotního stavu nebo psychiky. Může jít o následek nemoci, užívání léků, neshody s partnerem či prudérní výchovu v dětství, v pozdějším věku pak o důsledky přechodu. V takových případech se musí léčit samotná příčina.

Jestliže je však nízká sexuální vzrušivost vrozená, je třeba odborná pomoc - psychoterapie, případně léčba preparáty s dopaminem. Základem je ovšem upřímnost a citlivá komunikace mezi partnery. Protože přizpůsobovat se celoživotně nelze a vztah založený na přetvářce dříve či později stejně skončí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se žije bez sexu?

Posmrtný život existuje, tvrdí neurochirurg z Harvardu

Tloušťka mi málem zničila manželství, nebaví mě sex

 

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama