reklama

Největší britská rodina: Denně 7 kg brambor a 3 chleby

Celkem 17 dětí zajistilo rodině Radfordových z Lancashire pozici nejpočetnější britské rodiny. Jak to u nich vypadá?

Foto: Profimedia / The Sun

Úctyhodných 17 dětí zajistilo rodině Sue a Noela Radfordových z městečka Morecambe v Lancashire pozici nejpočetnější britské rodiny. Přesto odmítají přijmout od státu jakékoli výhody.

Bydlí ve vlastním velkém domě s deseti ložnicemi. Provozují úspěšnou rodinnou pekárnu. Publicita však rodině není neznámá, všichni se objevili v dokumentu Channel 4.

První dítě v patnácti

Sue (39) byla Noelova (43) dětská láska. Poprvé otěhotněla ve 14 letech a už tehdy věděli, že nechtějí zůstat u jednoho dítěte. Nakonec si pořídili devět synů a sedm dcer. A mají také dvě vnoučata.

Čtěte také: Duggarovi: 19 potomků, zneužívání dětí a víra v Boha

Sue byla těhotná valnou většinu svého dospělého života. Její děti jsou po sobě jako schůdky do nebe a dělí je rok, maximálně dva: Chris (22), Sophie (21), Chloe (19), Jack (17), Daniel (15), Luke (14), Millie (13), Katie (12), James (11), Ellie (9), Aimee (8), Josh (7), Max (6), Tillie (4), Oscar (3), Caspar (2) a Hallia Alphia (3 týdny).

"Je krásná!" oznámila na rodinném webu čerstvý přírůstek maminka. A nevylučuje, že ani tato holčička není poslední.

"Nikdy neříkej nikdy. Nebudeme se o to aktivně pokoušet, ale prášky také brát nebudu. Necháme všemu přirozený průběh," uvedla pro Daily Mail.

Bráškovi na památku

Dceru Hallii přivítali Radfordovi do širokého rodinného kruhu teprve letos v červnu. Maminka jen zašla na těhotenskou kontrolu a místo půlhodinky na kontrolním monitoru už rovnou rodila.

Čerstvá holčička, celým jménem Hallie Alphia Beau Radford, je náplastí na velký smutek. Její prostřední jméno Alphia měli to čest vybrat starší bratři a připomíná v pořadí sedmnácté dítě, Alfieho, kterého však ztratili loni v 26. týdnu těhotenství. "Je to jméno, které má smysl," podotkl nejstarší syn Chris.

Doporučujeme: Kdy je nejlepší být matkou: Ve 20, 30 nebo 40 letech?

Sue byla tehdy těhotná současně se svou dvacetiletou dcerou Sophií, která čekala druhé dítě. A tak místo truchlení utěšovala a povzbuzovala dceru. "Ztráta dítěte člověka změní. Nejsem stejná, jako jsem byla před Alfiem," přiznává v Daily Mail. "Ale jsem zvyklá být andělská máma, a tak se usmívám i tehdy, když mi do smíchu moc není."

Jak to v rodině chodí

Skoro dvacet lidí, to už je pořádná mela, přestože žijí ve vlastním velkém domě. Nejvíc nabito mívají v koupelně po ránu okolo sedmé hodiny. Nejrušněji je potom doma po škole a ve večerních hodinách. Jenom ponožek vypere maminka týdně 124 párů, o ostatním prádle ani nemluvě. Pračka se točí v podstatě pořád.

Stejně tak je někdo od rána do večera na schodech, v obýváku, v kuchyni. Denně snědí členové rodiny skoro 7 kg brambor, 3 pecny chleba, 2 krabice cereálií a vypijí více než 34 litrů mléka.

Zabrat dostávají též moderní technologie v domě. Rodina týdně stráví 70 hodin před televizí, 18 hodin na telefonu a 250 hodin na internetu. Na rodinný Facebook dají za tu dobu 30 statusů.

Podívejte se, jak taková početná rodina žije:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Máma ji odhodila u popelnic. Teď ji dcera (46) našla

Mapa příjmení ČR: Najděte příbuzné a slavné jmenovce!

10 filmů, které musí vidět každý módní nadšenec


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama