reklama

Nejmladší matka světa porodila v pěti letech

V době, kdy se malé holčičky těší (nebo bojí), že už brzy půjdou poprvé do školy, porodila Lina Medina zdravého syna. Stala se tak nejmladší doloženou maminkou na světě.

Foto: Profimedia

V době, kdy se malé holčičky těší (nebo bojí), že už brzy půjdou poprvé do školy, porodila Lina Medina zdravého syna. Stala se tak nejmladší doloženou maminkou na světě.

Ukrajinka Liza byla jen o pár měsíců starší, když se jí narodilo mrtvé dítě. Podobné dramatické osudy mělo víc holčiček. Jména otců jsou buď neznámá, nebo patří někomu z rodiny. Tři z dvanácti nejmladších matek světa pocházejí z Peru. Ve dvou z těchto tří případů je miminko důsledkem znásilnění někým z příbuzných. Nejvíce matek, které porodily ve věku 10 až 12 let, pak žije nebo žilo v USA.

Lina Medina - nejmladší

Lina se narodila v malé peruánské vesnici Paurange, ležící v nejchudší provincii Peru. Pocházela z devíti dětí a byla postižena zdravotní poruchou: předčasným dospíváním. Menstruovala od svých osmi měsíců. Když malé holčičce začalo růst bříško už přespříliš viditelně, vzali ji rodiče do nemocnice, protože si mysleli, že má zhoubný nádor. Byla v sedmém měsíci těhotenství.

Lině bylo pouhých 5 let, 7 měsíců a 21 dní, když 14. května 1939, shodou okolností právě na Den matek, porodila syna Gerarda. Chlapeček se narodil v normálním termínu císařským řezem na porodnické klinice v Limě. Vážil 2700 gramů a byl úplně v pořádku. Matka s dítětem opustili po pár dnech kliniku, jako by šlo o úplně běžný porod.

Lina nikdy neprozradila jméno otce dítěte. Podezření padlo na jejího vlastního tátu. Dokonce si nějaký čas poseděl ve vazbě, ale pro nedostatek důkazů byl nakonec propuštěn. Gerardo, pojmenovaný po lékaři, jenž ho přivedl na svět, zjistil až jako desetiletý, že jeho starší patnáctiletá sestra je ve skutečnosti jeho maminkou. Zemřel ve 40 letech na onemocnění krvetvorby. Souvislost s nízkým věkem jeho matky při porodu nebyla prokázána. Lina se v roce 1972 vdala. Druhé dítě porodila 33 let po Gerardovi.

A ty další...

Liza: Šestiletá Ukrajinka Liza porodila v roce 1934 mrtvého novorozence. Jeho otcem byl Lizin dědeček.

Mum-Zi: nigerijská holčička Mum-Zi, favoritka v harému Akkiriho, vládce ostrova Calabar, porodila zdravou dceru je svých 8 letech a 4 měsících. Dcera následovala matčina příkladu a porodila ve stejném věku. Sedmnáctiletou Mum-Zi tak učinila s největší pravděpodobností nejmladší babičkou na světě.

Hilda Trujillo: Peruánská holčička Hilda porodila zdravou holčičku vážící 2,7 kg v prosinci 1957 v porodnici v Limě. Její dvaadvacetiletý bratranec, který v té době bydlel u rodiny žijící v domě o jedné místnosti, byl uvězněn za znásilnění.

Wanwisa Janmuk: Devítiletá Wanwisa legálně otěhotněla se svým 27letým manželem. V únoru 2001 porodila holčičku v nemocnici v Phetchabunu, severní provincii Thajska. Místní zákony takové sňatky umožňují.

Sally Deweese: Američance Sally začala údajně růst prsa už pár týdnů po narození a menstruovat začala v jednom roce. Bylo jí 10 let a 13 dní, když v dubnu 1834 dala v kentucké porodnici život dceři, vážící úctyhodných 3.52 kg.

Elena Chiritescu: Rumunka Elena žijící ve Španělsku porodila v deseti letech. Šťastným otcem byl její třináctiletý bratranec Gheorghe Mecic. Matka dívka se nechala slyšet, že tam odkud pocházejí, je rození dětí v tomto věku běžné...

Maria Tizziano: Jedenáctiletá Sicilanka Maria porodila syna svému osmnáctiletému příteli Vincenzu Castrovi v roce 1992. O rok později následoval další syn a ve 14 letech byla už Maria trojnásobnou matkou. Ona, otec dětí Vincenzo a všichni tři bratři žijí společně s babičkou dětí (29 let) ve dvoupokojovém bytě.

Naďa Gnatyuk: Ukrajinka Naďa porodila v dubnu 2004 jako jedenáctiletá poté, co ji znásilnil vlastní otec. O rok později se vdala a v prosinci 2006 porodila další dítě.

Kordeza Zhelyazkova: Bulharka Kordeza porodila v roce 2009 v den své svatby. Matce zdravé holčičky bylo jedenáct let. Devatenáctiletý otec a manžel Jeliazko Dimitrov, který ji přivedl do jiného stavu pouhý týden poté, co se seznámili, si v současné době odpykává šestiletý trest vězení za sex s nezletilou.

zdroj: http://en.wikipedia.org, www.incrediblebirths.com

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama