reklama

Nejmenší miminko na světě vážilo při narození 212 gramů. Po roce opustilo nemocnici

Pouze 212 gramů vážila indonéská holčička Kwek Yu Xuan, když se minulý rok narodila. Po 13 měsících opouští nemocnici a nejspíš se kvůli své rekordně nízké porodní váze zapíše do Guinnessovy knihy rekordů.

Foto: archiv rodiny Kwek

Dítě, které se narodilo a vážilo pouhých 212 gramů, bylo po více než roce propuštěno z nemocnice ke svým rodičům.

Kwek Yu Xuan vážila jako větší jablko, když se minulý rok v červnu v Singapuru narodila. Nemocnice oznámila, že navzdory nepřízni osudu malou pacientku po více než roce propustila s váhou 6,3 kilogramu. 

Kwek Yu Xuan je údajně nejlehčím dítětem, které se kdy narodilo a podařilo zachránit, píše CNN. Toto ne příliš šťastné prvenství doposud patřilo americkému dítěti narozenému v roce 2018 s váhou 245 gramů. 

Indonéská holčička se narodila čtyři měsíce před termínem císařským řezem. Třináct měsíců strávila na jednotce intenzivní neonatální péče. Byla připojena na přístroje, podle personálu ale byla během hospitalizace "aktivní, veselá a reagovala". 

"Navzdory nepříznivým zdravotním komplikacím inspirovala lidi kolem sebe svou vytrvalostí. Jsme šťastní za naši malou bojovnici a její rodinu a pyšní na péči, kterou náš tým poskytl," napsala singapurská nemocnice na svém Facebooku. 

Kwek Yu Xuan se vrací domů s chronickým onemocněním plic a s plicní hypertenzí, což jsou nemoci spojované s předčasným porodem. Lékaři očekávají, že se zotaví. 

Mohlo by vás zajímat: Škárkův výrok o zrůdách? Nikdy to nevezme zpět, omluva moc neznamená, říká Žáčková

Cítím povinnost postavit se za rodiče, není to poprvé, co jsem se s takovým příspěvkem setkala, říká ředitelka fondu Nedoklubko Lucie Žáčková | Video: Martin Veselovský, DVTV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama