reklama

Nejkrásnější nudapláže v ČR: Kde se koupe na Adama?

Žádná mokrá látka na těle - jen vy a příroda, hřejivé paprsky na holé kůži. Taková je nudapláž. Kde najdete ty nejkrásnější?

Foto: Profimedia.cz

Pobyt na nudapláži je daleko nudnější, ale také daleko příjemnější, než si představujete. Ten pocit, když nahé tělo jen tak volně klouže vodou!

Žádné škrtící plavky při plavání, žádná mokrá látka na těle při opalování - jen vy a příroda. Chladná voda, lehký vánek a hřejivé paprsky na holé kůži. Taková je nudapláž.

Dámy na ní brzy zjistí, že jejich faldíky ostatní vlastně nezajímají - nehledě na to, že jsou vidět i v plavkách! Dokonce ani pány moc ne. Nahota je tak prostá, že vám vlastně ani nepřipadne vzrušující. Ale to pohodlí!

Děti a nudapláž: Sodoma a Gomora?

Ale ne! Psychologové zastávají názor, že na malé děti nemá návštěva nudapláží negativní dopady. Ba naopak, je jim tam prostě dobře. A získají přirozený pozitivní vztah ke svému tělu, což se jim bude v době dospívání jen hodit.

Doporučujeme: Chodíte doma před dětmi nazí?

Nicméně pro puberťáky nahota na nudapláži ideální není. Dospívající jsou stydliví a v plavkách jim bude lépe do doby, než se s novým, dospělým tělem naučí lépe zacházet.

Praktické tipy pro začínající naháče

  • Jděte s kamarádem / kamarádkou, ať je vás víc. Nebudete se tolik stydět.
  • Zírají na vás? není to jiné než na pláži s plavkami. A vy také o moc jiní nejste. Za chvíli je přestanete zajímat.
  • Ani vy nekoukejte po okolí. Buďte taktní a starejte se jen o své pohodlí.
  • Nevyhledávejte zapadlá zákoutí, tam můžete na šmíráka opravdu narazit. Na hlavní pláži se budete cítit nejlépe.
  • Příliš silný zážitek? Poležte chvilku na břicho anebo si jděte zaplavat... Nebojte, nic netrvá věčně.
  • Fakt se namažte. Zadek a prsní bradavky nezvyklé na sluneční paprsky se spálí rychle - a příjemné to není ani trochu!

Kde je najdete?

Hostivařská přehrada v Praze 4: Příjemná travnatá louka, částečně stíněná vzrostlými stromy, dva stánky s docela obstojným občerstvením za rozumné ceny, toalety, půjčovna loděk, volejbalové hřiště a pingpongový stůl. Psům je vstup zakázán. Jen ta voda nic moc, kvete už v červnu...
Otevřeno: 9 - 20 hod.
Vstupné
: dospělí 80 Kč, děti do 140 cm 50 Kč, rodinné 2+2 200 Kč

Čtěte také: Češky se stydí za své nahé tělo - patříte mezi ně i vy?

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem: Do zatopeného pískového lomu dojedete z Prahy po mladoboleslavské dálnici za půl hodiny. nebudete toho litovat. Průzračná zelená voda lemovaná dlouhými, úzkými písečnými plážemi a borovým lesem je krásným místem sama o sobě. A co teprve koupání! Jezero o ploše 18 nabízí naturistům okolo 700 m pláže a spoustu stínu v přilehlém lesíku. Nuda se nachází v severovýchodní části. Je vybavena stoly s lavicemi, toaletami, odpadkovými koši a dvěma stánky s (předraženým) občerstvením.Psům vstup zakázán.
Otevřeno: 6 - 21 hod.
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti od 6 do 15 let 30 Kč, celodenní parkování 80 Kč

Pláž Malá laguna u Pasohlávek: Jihomoravská nuda pláž Malá laguna na břehu Novomlýnské nádrže je součástí kempu Merkur. Travnatá pláž dlouhá přes 300 metrů, lemovaná stromy a keři, nabízí výhled přes udržovanou vodní nádrž na Pálavské vrchy. V místě je občerstvení, dětské hřiště a půjčovna loděk. Stanovat můžete hned na hranici pláže.
Otevřeno: nonstop
Vstupné
: dospělí 50 Kč, děti 5 - 13 let 30 Kč, pes 70 Kč, parkování 60 Kč

Pláž Osada v Brně: Brněnská přehrada leží na řece Svratce. Je dlouhá asi 10 km a místy až 800 m široká. Travnatou naturistickou pláž, svažující se k jihu, najdete poblíž výletní restaurace Princezna, kde také můžete parkovat. Na Osadu se dá jet také parníkem a auto nechat na parkovišti u přístaviště - od Přístaviště je to čtvrtá zastávka. V Osadě nechybí občerstvení a toalety TOI TOI. Pláž je volně přístupná se psy.
Otevřeno:  nonstop
Vstupné
: volné

Pláž Pohoda v Ostravě - Antošovicích: U Antošovic leží několik zaplavených bývalých štěrkoven. Nachází se zde naturistický kemp s občerstvením, suché WC a volejbalovým hřištěm, ruské kuželky a ohniště. V kempu není elektřina ani pitná voda. Ke vjezdu do areálu je třeba mít povolenku od Spolku naturistů Ostrava, protože vede do zákazu vjezdu. Parkovat lze asi 1 km od pláže poblíž restaurace U Pepy (ostravská autobusová linka 52). Pláž je travnatá s kamenitými, strmějšími vstupy do vody. Nutná dohoda se Spolkem naturistů Ostrava.
Otevřeno: nonstop
Vstupné
: dospělí 50 Kč, pes 50 Kč, stan 30 Kč/den, auto 50 Kč

Písák Opaťák u Hradce Králové: Čistá voda  filtrovaná polabskými pískovci, to je oblíbené koupaliště v Opatovicích u Hradce Králové. Udržovaná travnatá a štěrková pláž s velkým občerstvením a čistou vodou má jen jedinou nevýhodu: Nenajdete tam stín. Zato zde jsou možnosti stanování, WC na pláži, sprchy na dojití, skokanský můstek, půjčovna loděk, dětské hřiště. Zákaz vstupu se psem.
Otevřeno: nonstop
Vstupné:
volné, parkoviště 20 Kč, stan 200 - 250 Kč/noc

Písák v kempu U Třpytky: Zatopený písák v Mělicích u Přelouče nabízí čistou vodu a písčité pláže lemované hlubokým borovým lesem. Naháčům je vyhrazena zhruba polovina pláže. K vybavení místního kempu U Třpytky patří stánek s občerstvením, obchod, hřiště na volejbal, kroket a petangue. Tam je ovšem třeba zajít výhradně v plavkách. Zvláštní znamení: ostrůvek zhruba uprostřed jezera.
Otevřeno: nonstop
Vstupné
: volné, parkování v kempu 20 Kč, stan 40 Kč/noc, ubytování dospělý 20 Kč

Máchovo jezero u Doks: Pro naturisty je u Máchova jezera vyhrazena písčitá pláž Borný, stíněná vzrostlými borovicemi. I tady je ostrůvek vzdálený asi 300 m, na který můžete doplavat. A samozřejmě veškeré zázemí - od občerstvení přes WC po sprchy - jen si k němu musíte dojít v plavkách.
Otevřeno: 8 - 22 hod.
Vstupné
: dospělí 20 Kč, děti 10 Kč, auto 70 Kč

Jezero u Poděbrad: Pro naháče je oficiálně vyhrazena východní části koupaliště Jezero u lázní Poděbrady, která navazuje na městské koupaliště. Nuda je oddělena od pláže živým plotem a stromy. Nabízí písčité i travnaté pláže se vzrostlými stromy a příjemným stínem. Bohaté zázemí je v "textilní" části, přístupné pouze v plavkách.
Otevřeno: 8 - 20 hod.
Vstupné
: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč, rodinné 2+2 90 Kč

zdroj: Praha-levně.cz, Naturista.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Češi jsou prudérní rodiče! Alespoň podle Švédů

Tisíc starců promluvilo o životě a lásce. Jejich rady?

Jenn chce všechny muže naučit vařit. V kuchyni je nahá!

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama