reklama

Návod na štěstí: Nejspokojenější rodiny mají 2 dcery

A ty nejméně spokojené mají čtyři holky. Vyplynulo to z průzkumu, jehož se v Anglii zúčastnilo přes 200 rodin s různým počtem dětí mladších šestnácti let.

Foto: Isifa/Thinkstock

A ty nejméně spokojené mají čtyři holky. Vyplynulo to z průzkumu, jehož se v Anglii zúčastnilo přes 200 rodin s různým počtem dětí mladších šestnácti let.

Započítány nebyly rodiny s jedináčky (které jsou podle jiného výzkumu ty nejšťastnější vůbec). A výsledek? Nejlepší je mít dvě holky! Dobře si spolu vyhrají, méně se trumfují a urážejí, dělají menší rámus a jsou tak nějak uživatelsky vlídnější i pro rodiče. Ti hodnotili také parametry jako jednoduchá péče, sounáležitost a celkové chování. Dvě dcery skórovaly ve všech: nejsnadněji se mezi sebou dohodly, nejochotněji pomáhaly s pracemi v domácnosti a měly se nejvíce rády.

Čím víc holek, tím hůř

Nejhůř na to naopak byli rodiče čtyř děvčat. V tak velkých rodinách už se malé slečny mezi sebou příliš hádají, ba dokonce i perou, vyžadují více pozornosti a rodina si navíc musí pořídit větší byt a 2 auta, protože do jednoho by se nevešla.

Doporučujeme: Nejlepší vtipy o tchyních: Proč ty paní nikdo nemá rád?

Více času také zabralo povzbuzovat dcery v nemoci a rutiny jako buzení, podávání jídla a ukládání ke spánku byly daleko náročnější. Rodiče také více připouštěli, že v tak velkém počtu některé ze svých dětí občas zanedbávali.

Z ráje do pekla

"Všechny maminky a tátové, kteří se účastnili průzkumu, své dcery samozřejmě milují, ať už jich mají, kolik chtějí, ale ti z početnějších rodin připouštějí, že udržet doma denně pořádek je daleko těžší," uvedla Faye Mingo, tisková mluvčí severu bounty.com, který průzkum prezentoval. "Bylo zvlášť zajímavé, jak se liší vztahy holčiček podle jejich počtu. Původně jsme si mysleli, že se dívenky chovají jako malí andílci - a když máte jen dvě, tak tomu tak je." Jakmile však jejich počet naroste, z ráje se rychle stává pravý opak...

"Předpokládali jsme také, že nejhorší budou kombinace s více chlapci kvůli jejich neposednosti a hlučnosti. Ani to se zcela neprokázalo," dodala Faye Mingo. Podívejme se, jak se umístily ostatní možné kombinace.

Od nejlepší do nejhorší kombinace

 • 2 holky
 • 1 kluk + 1 holka
 • 2 kluci
 • 3 holky
 • 3 kluci
 • 4 kluci
 • 2 holky + 1 kluk
 • 2 kluci + jedna holka
 • 3 kluci + jedna holka
 • 3 holky + 1 kluk
 • 2 kluci + 2 holky
 • 4 holky

Spokojené rodiny

Ke spokojenosti vedla i kombinace kluk - holka. Sourozenci opačného pohlaví se méně hádali o hračky a snadněji se mezi nimi řešily problémy. Jako jediný problém rodiče označovali málo shodných zájmů, když děti postupně vyrůstají. Výhodou dvou kluků se zase podle rodičů ukázalo být velké kamarádství - bráchové spolu tráví hodně času a obvykle bývají v dětství nejlepší přátelé.

Nejvíce výhrad měli rodiče vícečlenných rodin. Přestože si celkově stěžovali na náročnost života, většina z nich (62 %) však uvedla, že by stejný počet dětí volila opět. Za úžasnou považovali už vůbec možnost být pohromadě a budovat rodinné rituály, mít sourozence, společně si hrát a navzájem pomáhat.

Kterou kombinaci pohlaví a počtu dětí považujete za ideální vy? Diskutovat a hlasovat v naší anketě můžete pod článkem!

zdroj: telegraph.co.uk, bounty.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Je mi čtyřicet, ale balím koloušky. No a?

Máma kojí školačku. Nevidí na tom nic divného

7 důvodů, proč dát v práci výpověď

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama