reklama

Musím hájit zemi, můj vyvolený počká. Dánská premiérka odložila kvůli summitu svatbu

Dánská premiérka Mette Frederiksenová musela kvůli blížícímu se summitu Evropské unie odložit svatbu. Sňatek s partnerem přitom na pozdější termín přesouvala už loni v létě, tehdy kvůli volbám. Šéfka dánské vlády ujišťuje, že její vyvolený je trpělivý.

Mette Frederiksenová a její snoubenec Bo Tengberg
Mette Frederiksenová a její snoubenec Bo Tengberg | Foto: Reuters

Dvaačtyřicetiletá Frederiksenová a její partner, fotograf Bo Tengberg, si měli své "ano" říct 18. července. Ten den ale budou šéfové států a vlád zemí EU jednat v Bruselu o rozpočtu a budoucím unijním fondu obnovy ekonomik, na něž tvrdě dolehly následky pandemie covidu-19.

Bude to jejich první osobní setkání po několika měsících, kdy kvůli koronaviru jednali pouze prostřednictvím videokonferencí.

Sociální demokratka Frederiksenová uvedla, že na schůzce, jejíž termín je známý teprve několik dnů, musí "hájit zájmy Dánska".

Dánský pár přitom musel své plány měnit už loni v létě. Tehdy jim svatbu překazily parlamentní volby, po nichž se Frederiksenová stala premiérkou severské země. "Tak moc se těším, až si vezmu tohoto úžasného muže. Ale nemůžeme to mít snadné," posteskla si Frederiksenová na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat: Kdo jsou muži ve stínu slavných dam?

Muži ve stínu mocných dam. Často přebírají mateřskou nebo jsou významní vědci | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama