reklama

Miminko řve hlady: Mám se odhalit na veřejnosti?

Novopečená maminka začíná vše zvládat. V úryvku z knížky Deník špatné matky od britské spisovatelky Stephanie Calmanové projdeme spolu s kojencem výstavu aut a zjistíme, že jeho otec má tu nejlepší DNA na světě.

Foto: Profimedia

Novopečená maminka začíná vše zvládat. V úryvku z knížky Deník špatné matky od britské spisovatelky Stephanie Calmanové projdeme spolu s kojencem výstavu aut a zjistíme, že jeho otec má tu nejlepší DNA na světě.

Peter má vstupenky na autosalon, takže Lawrence může poprvé spatřit. nové sporťáky a my si můžeme vyzkoušet to peklo, když taháte kočárek metrem. Překvapivě to bylo fajn! Musíte si jenom zařídit, abyste s sebou pořád měli muže, který bude ten vehikl nosit do schodů a z nich.

Výstava se hemží fanatickými chlápky vybavenými fotoaparáty a kamerami. Sedneme si na oběd u stánky Hondy. Lawrence se okamžitě probudí a začne brečet.

"Má hlad," oznámí mi Peter bystře. To by mě fakt nenapadlo!

Rozhlížím se po vhodném místě. Už jsem viděla záchodky a je v nich zima, jsou betonové a bez židlí. Bylo by to jako kojit v průjezdu. Pak Lawrence přidá na hlasitosti a mě se zmocní něco, co mají jenom Správné matky: mateřský pud. Nechám ho přisát a dál se bavíme o letošních modelech. Nikdo z Hondy mi neřekne, abych se odklidila, nebo že v Japonsku žena, která tohle udělá na veřejnosti, zostudí své předky.

"Když to tak vidím, začne se mi stýskat po mém chlapečkovi," řekne chlapík od BMW.

Pak se jednoho rána stane legrační věc. Byla to úplně obyčejná noc. Vstávali jsme asi třikrát a sprdla jsem Peterova šéfa, když mě v deset večer vzbudil. Zvedla jsem Lawrence, došourala se dolů do kuchyně a ucítila jsem, že je něco jiné. V pokoji stále ten samý nepořádek. Ale když se podívám na malého, ozve se ve mně nový, silný pocit. Není to jako bolest, kterou jsem cítila v nemocnici, když mi ho neochotná sestra nechtěla vyndat z inkubátoru, a není to jako můj pocit viny, když nepřibíral na váze. Pýchu, vítězství, vztek i spokojenost drze přemohla obří dávka strachu, že se stane něco zlého. Ale dnes ten strach trochu opadl. Zažívám nový, podivně povědomý pocit.

JÁ HO MILUJI! JUPÍÍÍ! To je ÚŽASNÉ. Ty bláho! Zajímalo by mně, jestli o tom ještě někdo ví? Musím jim to říct. Musím to říct všem. Mám nový kult, který budu vyznávat - kult svého dítěte.

"Hej, muži!"

"Co?"

"Myslím, že jsem zamilovaná."

"A co já?" "Posloužil jsi svému účelu. Ale víš co? Máš báječnou DNA!"

zdroj: Stephanie Calmanová, Deník špatné matky, nakladatelství Fragment, Praha 2006 (redakčně kráceno)

Kdo je Stephanie Calmanová

Britská spisovatelka Stephanie Calmanová je autorkou tří bestsellerů o soužití generací. Jako první vyšel Deník špatné matky, poté pokračování Deník nemožné matky a nakonec Jak (ne)zabít vlastní matku. Stephanie píš pravidelný sloupek Šťastné rodinky v Daily Telegraph. Je také zakladatelkou oblíbené webové stránky www.badmothersclub.com a moderátorkou televizních a rozhlasových pořadů (Today Programme, Have I Got News For You). Je vdaná za spisovatele Petera Grimsdalea, s nímž má dvě děti.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama