reklama

Matka a tři dcery: Mají vlasy po kotníky, nestříhají se

Tere Lynn Russell má vlasy doslova na paty. Měří neuvěřitelných 188 cm.

Foto: Profimedia.cz

Pamatujete na princeznu Rapunzel z pohádek bratří Grimmů, která byla uvězněna ve věži a spouštěla svůj dlouhý cop dolů, aby po něm mohl vyšplhat její zachránce?

Maminka pěti dětí Tere Lynn Russell (43) má hřívu jen o malinko kratší - padá jí doslova na paty. Její vlasy měří neuvěřitelných 188 cm.

Zamiloval se do vlasů

Přestože její maminka nosí vlasy nakrátko, Tere se nenechala ostříhat od doby, kdy byla batole. Na svou korunu krásy patřičně hrdá. Má proč - manžela Chipa přivádějí dlouhé vlasy i po letech manželství do vytržení. Kvůli bujným kaskádám na hlavě si ji vyhlédl už pubertě a od té doby jsou spolu.

Doporučujme: 3 základní chyby při domácím barvení vlasů

A tak Tere snáší veškeré nepohodlí s dlouhými vlasy spojené: Někdy si je přišlápne, jindy zavře do dveří nebo je vtáhne vysavač při luxování. Mýt hlavu si musí vkleče. "Moje dcery si myjí vlasy ve stoje ve sprše, ale to u mě nejde. Zkusila jsem to jednou, před sedmi lety, ale ztěžkly mi vodou tak, že jsem upadla," říká.

Spotřeba šampónu a kondicionéru je v rodině enormní: Na jedno mytí padne jeden šampon.

Dcery jsou po mámě

Když jdou Russellovy společně ulicemi amerického městečka Morris, kde rodina bydlí, všichni se otáčejí, přestože je dobře znají. Každý rok jsou totiž jasnými vítězkami místní soutěže "o nejdelší koňský ohon".

Všechny tři dcery - Callan (11), Cendalyn (9) a Chesney (6) - totiž kráčejí v matčiných šlépějích. Ta nejstarší už má vlasy dlouhé 94 cm, prostřední 92 cm a nejmladší 65 cm. Dohromady měří vlasy všech žen a dívek v rodině víc než čtyři metry.

Tere své dcery nikdy nenutila, aby si nechaly vlasy narůst po jejím vzoru. Jde o jejich vlastní rozhodnutí. "Jsou dost dospělé na to, aby o sobě rozhodovaly," konstatuje.

Podívejte, jak byla celá rodina poprvé v životě u kadeřnice!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chodíte doma nazí? Může se to nevyplatit!

12 znamení, že už jste opravdu staří

Co dělá správná česká opuštěná žena?

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama