reklama

"Neplánujete vlastního potomka, tak zaplaťte." Rodiče dávají ženatého syna k soudu

Manželský pár z Indie se rozhodl přivést svého jediného syna před soud poté, co on ani jeho žena neplánují mít po šesti letech manželství dítě. Svůj krok obhajují tím, že za výchovu a svatbu svého syna utratili valnou část svých úspor. Po svém synovi a jeho manželce tak požadují, aby jim buďto přivedli na svět vnouče, nebo zaplatili odškodné ve výši několika milionů korun.

Indická společnost má hluboce zakořeněný systém společné rodiny. Trend se bouří s novou generaci, která touží víc cestovat a budovat kariéru.
Indická společnost má hluboce zakořeněný systém společné rodiny. Trend se bouří s novou generaci, která touží víc cestovat a budovat kariéru. | Foto: Shutterstock

Manželé Sanjeev a Sadhana Prasadovi se podle deníku Times of India obrátili na soud v indickém městě Haridvár kvůli tomu, že se nedočkali vnuka či vnučky. "Náš jediný syn je ženatý už šest let, ale dítě se svou ženou stále neplánují," uvedl pár v žádosti. "Naše bolest bude snesitelnější, pokud budeme mít alespoň vnouče, se kterým budeme moct trávit čas."

Požadavek rodičů tak je, aby buďto mladí manželé do roka přivedli na svět dítě, nebo jim vyplatili odškodnění ve výši 50 milionů rupií, v přepočtu 15 milionů korun. Částka podle rodičů zahrnuje náklady na svatební hostinu v pětihvězdičkovém hotelu, luxusní auto v hodnotě téměř dvou milionů korun a platby svatební cesty do zahraničí.

Kromě jiného rodiče také zaplatili přes milion korun za to, aby jejich syn absolvoval výcvik pilota ve Spojených státech. Ten se ale nakonec vrátil zpět do Indie nezaměstnaný, podotýká dále list.

"Museli jsme si rovněž vzít půjčku na stavbu našeho domu a nyní si procházíme mnoha finančními těžkostmi. Rozrušeni jsme i psychicky, protože žijeme sami," napsali postarší manželé v dokumentech určených pro soud v severní Indii. Ten má jejich případ začít projednávat 17. května. 

Indická společnost má hluboce zakořeněný systém společné rodiny, v jedné domácnosti tak často žije několik generací, a to včetně prarodičů, synovců, tet i strýců.

V posledních letech se však tento trend mění, a mladé páry se raději stěhují pryč. Manželky se potom, tak jako v tomto případě, rozhodnou raději pracovat, než aby zůstaly doma a vychovávaly děti. 

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama