reklama

Máma kojí školačku: Nevidím na tom nic divného, říká

Denise Sumpter (44) z Londýna je zapřisáhlá příznivkyně kojení. A tak nechává přisát k prsu i svou dceru Belle, které táhne na sedmý rok a chodí do druhé třídy. Školačka se tak stala nejstarším kojeným dítětem v Británii.

Foto: Profimedia.cz

Denise Sumpter (44) z Londýna je zapřisáhlá příznivkyně kojení. A tak nechává přisát k prsu i svou dceru Belle, které táhne na sedmý rok a chodí do druhé třídy. Školačka se tak stala nejstarším kojeným dítětem v Británii.

Někdy poprosí mámu o mléko několikrát denně, jindy třeba jen dvakrát týdně. Občas se "nakrmí" se svým rok a půl starým bráškou Beauem nebo dostane chuť, když je unavená, či se tímto způsobem jen tak pomazlí s mámou.

Čtěte také: To prso už nedostaneš! aneb Dokdy je vhodné kojit?

"Nevidím na tom nic divného," říká Denise. Hodlá svým dětem nabízet mateřské mléko tak dlouho, dokud o něj budou mít zájem. Ví, že jednou to bude muset skončit, ale nespěchá s tím. "Mléčné zuby už Belle vypadávají a mám pocit, že to dlouho nepotrvá. Až už nebude chtít, bude mě to mrzet, ale bude to přirozený vývoj. Ale nechávám to na jejím rozhodnutí," dodává.

Kojí máma, "kojí" dcera…

Nejde jen o výživu, ale také o pouto mámy s dítětem. "Nikdy jsme si nebyli bližší než při kojení," konstatuje. A zdá se, že její holčičce to prospívá. Belle je na svůj věk vysoká, má spoustu hustých vlasů a jen málokdy bývá nemocná. Hraje výborně na housle, zpívá a tančí, ve škole exceluje.

Belle ví, že nikdo v jejím věku už od mámy nepije, ale nestydí se za to. "Někdy si hraje s panenkami na to, že je sama kojí. Na to jsem hrdá," chlubí se Denise.

Není nad kojení!

Čekali byste bláznivou mámu, zaslepenou hormony? To ale Denise není. Na mateřské dovolené si dodělává doktorát ze starověké historie. O přínosu mateřského mléka je ovšem pevně přesvědčená.

Doporučujeme: Je kojení tatínků zvrácenost, nebo skvělá sexuální praktika?

Dlouhodobé kojení nikdy neplánovala, v průběhu času však změnila názor. "Mám dvě zdravé, chytré, spokojené děti a věřím, že je to i zásluhou kojení. Prsa mi to neničí a na můj sexuální život to rozhodně nemá žádný negativní dopad. Naopak - kojení funguje jako prevence rakoviny a můžu sníst, na co mám chuť, aniž bych přibrala na váze," dodává.

Její partner Jules Deering (47) ji podporuje, stejně jako organizace La Leche League, která sdružuje matky s podobnými názory.

Jak to vidíte vy?

Kojení odrostlých dětí je sice přirozené, ale současnou společností ne vždy sociálně akceptovatelné. Však také Denise přiznává, že se občas u lidí setkává s nesouhlasně povytaženým obočím. Na ne vždy pochvalné komentáře si zvykla, Belle však už na veřejnosti nekojí. 

Přesto nyní svůj příběh publikovala i s fotkami. Je to podle vás dobře? Nebudou se děti třeba smát Belle? Co myslíte? Má kojení odrostlých dětí opravdu takový přínos? Nebo je příběh Denise přece jen trochu divný? Diskutovat o tom můžete pod článkem a hlasovat v anketě.

zdroj: Mirror, Daily Mail
úvodní foto: Profimedia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kojení na veřejnosti: Zvrhlé, nebo úplně přirozené?

Je mi čtyřicet, ale balím koloušky. No a?

Slavný šéfkuchař: Údělem žen není být kuchařskou hvězdou

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama