reklama

Máma čtyř dětí dokázala zhubnout přes 100 kg

Z hory sádla se stala krasavice. Vypadá to jako story vymyšlená prodejcem diet, ale fotografie dokazují, že je to čistá pravda. Povzbudivý příběh Emily Rennie (29) zveřejnil anglický Daily Mail.

Foto: Caters News Agency / Daily Mail

Z hory sádla se stala krasavice. Vypadá to jako story vymyšlená prodejcem diet, ale rodinné fotografie dokazují, že je to čistá pravda a nic než pravda.

Povzbudivý příběh Emily Rennie (29), maminky čtyř dětí z anglického Staffordu, zveřejnil deník Daily Mail. Rodinné snímky k němu dodala společnost Caters News Agency.

Matka všech diet

Zvednout jedno dítě po druhém není nic těžkého. Emily však nosila navíc váhu všech svých dětí dohromady. Přesto se jí podařilo shodit celkem 103 kilogramů, tedy přibližně právě tolik, kolik její potomci váží. A zhubla o šest konfekčních velikostí, v přepočtu na naše číslování z  52 na 42. Daily Mail Emily s nadsázkou nazval Matkou všech diet. Vlastně to ani velká nadsázka nebyla...

Doporučujeme: Příběh ze života: Nejsem těhotná, jsem tlustá!

Zhubnout jí pomohla společnost Weight Watchers, něco jako naše Stop Obezitě, akorát že v mezinárodním měřítku. A hlavně její děti: Osmiletý Leo, šestiletá Libby a čtyřletý Taylor.

Situaci také trochu usnadňoval fakt, že má doma ještě pětiměsíčního Josepha, protože s kojením se po porodu přece jen hubne o něco lépe. A tak můžete na úvodní fotce vidět, jak se do kalhot, které nosila před dietou, teď vejdou Leo i Libby dohromady.

Začala to nemoc, dokončila mlsota

Přibírat začala Emily v sedmnácti letech, když jí diagnostikovali Crohnovu nemoc, která postihuje zažívací trakt. Pak už jen vážila víc a víc. Jídelny rychlého občerstvení a svačinky v podobě hamburgerů, smažených brambůrků a dortů dokonaly dílo zkázy. Když přišly tři děti v rozmezí pěti let za sebou, měla další dobrou omluvu pro velké jedení.

Hubnutí odstartovala právě tato fotka (na snímku nahoře vlevo). "Nemohla jsem uvěřit, že jsem to já sama," přiznává Emily.

Obrátila se na pomoc k Weight Watchers, a pak už šlo hubnutí rychle. Musela sice s dietou přestat, když čekala nejmladšího syna, po porodu se však rychle vrátila k původní nízké váze.

Děti jako dietologický tým

Byly to právě děti, které mámě zásadně pomohly. "Jakmile jsem zkontaktovala Weight Watchers, byly jako ostříži. Podporovaly mě, upozorňovaly, že se chystám vařit něco nezdravého, rozmlouvaly mi nevhodná jídla. Sledovaly moji váhu a gratulovali mi, když jsem hubnula. Tvořily můj podpůrný dietologický tým. Nemohla jsem je zklamat," chválila rodinnou podporu Emily v rozhovoru s reportérem z Daily Mailu.

Čtěte také: 8 důvodů, proč je lepší být baculkou

"Díky svým dětem jsem vydržela a cítím se jako úplně jiný člověk. Jsem mnohem zdravější a šťastnější. Měla jsem to udělat už dávno," uzavírá maminka s pevnou vůlí. Jak Emily dokázala tolik zhubnout? Možná něco prozradí její jídelníček předtím a potom...

Co jedla Emily předtím

  • Snídaně: nic
  • Oběd: Sendvič s brambůrky a čokoládová tyčinka
  • Večeře: Hamburger s hranolky
  • Zákusek: Sýr, brambůrky a dorty

Co jí Emily teď

Snídaně: Jablko a banán
Oběd: Dietní polévka nebo sendvič se šunkou a salátem
Večeře: Salát s grilovaným kuřetem
Zákusek: Dietní sušenky

Že to není nic objevného? Tak to máte pravdu! Nejspíš také nemáte s nadváhou problémy. Nebo možná nespočívá problém v jídelníčku samotném, ale v naší pevné vůli? Dokázali byste vy zhubnout na ideální váhu? O tom můžete hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dcera zavraždila matku. "Spala s mým mužem!" hájí se

10 divných věcí, které novorozenci dělají

9 ostudných věci, které děláme, když nás nikdo nevidí

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama