reklama

Malý princ George: Co o něm ještě nevíte?

Jeho královská Výsost princ George Alexander Louis z Cambridge, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Catherine je už od narození v centru pozornosti médií. Podívejte, jak spokojeně to snáší!

Foto: Profimedia.cz

Jeho královská Výsost princ George Alexander Louis z Cambridge, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Catherine je už od narození v centru pozornosti médií. Aby ne, jde o třetího muže v následnické linii britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi.

Princ se narodil 22. července 2013 v 16:24 britského letního času a vážil 3,8 kg. Táta byl přítomen u porodu. George se honosí tituly královská Výsost a princ. Po dlouhé době, od úmrtí královny Viktorie v roce 1901, je to poprvé, kdy jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Čtěte také: Kočárek Kate a Williama: V čem budou vozit prince?

A tak není divu, že prcek reprezentuje královskou rodinu už od narození. Podívejte se na jeho první oficiální zahraniční cestu:

Víte ale o něm, že...

  • ... má svého dvojníka? Věrná kopie královského miminka je dílem australské výtvarnice Seleny Saxton. Vyrobila ji z lékařského silikonu a má váhu skutečného dítěte. Za vzor posloužila fotografie z princových křtin. Loutka je vystavena v muzeu panenek v Troskovicích na Turnovsku.
  • ... už v devíti měsících podnikl první pokusy postavit se na vlastní nožky?
  • ... chutná mu jíst? Svědčí o tom naducané tvářičky a potvrdila to i maminka Kate: Podle ní ocenil malý princ během návštěvy Austrálie a Nového Zélandu ze všeho nejvíc slavnostní tabule.
  • jeho oblíbencem se stal plyšový vombat? Jedná se o zvířátko podobné koale, které žije především v jižní Austrálii. Máma Kate mu teď musí každý večer číst knihu o vombatech.
  • ... už měl vlastní první oficiální setkání? Na novozélandském úřadu vlády se sešel se šesti dívkami a čtyřmi chlapci stejného věku. Dětský den zorganizovala charitativní organizace Royal New Zealand Plunket Society a pozvala na něj rodiny s princovými vrstevníky, které pocházely ze všech místních vrstev obyvatel včetně Maorů, Samoanů a Číňanů. Mezi rodiči byl i homosexuální pár.
  • ... je to pěkně živé dítě, které je také hodně slyšet? Stačí se podívat na video ze zoo Taronga v Sydney, kde královský pár symbolicky otevřel nový výběh bandikuta králíkovitého. Jakmile prcek zvířátko spatřil, začal sebou samým vzrušením pořádně šít. Maminka ho raději k vačnatci nepustila blíž - bála se, že když chlapeček stiskne, odmítne pustit...

Podívejte jak si malý George zoo užíval:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

7 překvapivě dobrých výchovných rad od manželů Obamových

Má manželství vůbec cenu? Skutečný názor manželů a otců

Ráj vyvolených: Královská dovolená Kate a malého prince

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama