reklama

Kupujete dítěti zimní bundu? Vybírejte pečlivě!

Nechte si poradit s výběrem zimní bundy pro děti a nebudete litovat!

Foto: 2media

Pokud se chystáte dětem kupovat novou zimní bundu, dobře si rozmyslete, jaká by měla být a jaké by měla mít funkce. Dobrá dětská zimní bunda je základ vybavení do studeného počasí.

Dětská bunda představuje svrchní oblečení, které musí odolat větru, být voděodolná a zároveň prodyšná a funkční. Zimní bunda musí vydržet všechny sněhové hry a dovádění.

Jaké musí mít vlastnosti?

Nezapomeňte na nepromokavost. Materiál musí chránit proti sněhu i dešti. Dále je třeba volit větruodolnou bundu, která si poradí se studeným zimním počasím. Zimní dětské bundy by měly mít kvalitní zateplení, ale zároveň dostatek prodyšnosti, aby se pot dostal ven. A kdo zná své děti, bude kupovat bundu oděruvzdornou, aby si mohly děti hrát ve sněhu, klouzat se a sáňkovat. Zaměřte se i na praktické detaily, jako je stahování, sněžný pás, reflexní detaily, kapuce a kapsy.

Co dělat s vodním sloupcem?

Hlavním údajem, který je třeba na bundě kontrolovat je schopnost bundy odolávat vodě. Poznáte to podle označeného vodního sloupce. Vždy ale nepromokavost sledujte s prodyšností materiálu. Za nepromokavou bundu se považuje tkanina s vodním sloupcem 1500. V současnosti se vyrábí i materiál s podmínkami přibližně 3000 - 20 000 mm vodního sloupe. U dětí považujte za špičkovou bundu s vodním sloupcem 8000 mm.

Praktické detaily

Určitě by na bundě neměla chybět kapuce, která je v nejlepším případě odepínací, kdyby se dítě o kapuci někde zachytilo. Sněžný pás je důležitý a chrání děti před tím, aby se jim sníh nedostal pod bundu a nenamočil ostatní oblečení. Dále je vhodné mít stahování konců rukávů pomocí pružné manžety nebo stahovacího pásku.

Dobře si prohlédněte část bundy u brady, kde je ve styku s kůží. Lepší a kvalitnější modely mají v této části příjemný lem s fleecem. Pro menší děti je velmi praktická jmenovka uvnitř bundy. Bundu dohledáte, když ji někde vaše dítě zapomene. Svoji roli hraje i rozmístění kapes a kvalitní kombinézové zipy, které vydrží a mají lehký chod. Nejdůležitější funkcí je bezpečnostní reflexní prvek. Dítě bude vidět za každého počasí.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama