reklama

Kojení je zločin? Chcete kojit: Zakryjte se!

"Chcete kojit? Zakryjte se, prosím!" Tento vzkaz kojícím maminkám vyvěsil majitel obchodu v Anglii. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: Ženy si zakryly... tvář.

Foto: Breastfeeding Mama Talk / Facebook

"Chcete kojit? Zakryjte se, prosím!" Tento vzkaz kojícím maminkám vyvěsil majitel obchodu v Anglii. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: Ženy si zakryly... tvář.

Od obyčejné deky přes hlavu po masku Darth Vadera na tváři - tak odpověděly prostřednictví facebooku Breastfeeding Mama Talk všem prudérním lidem, kteří mají jen malou představu, o jak nesmyslný požadavek ohledně kojení jde.

Prsa, nebo tvář?

Žena zároveň ukázaly prostřednictvím videa, že je docela těžké dítě nakrmit a zároveň si prsa zakrývat. Z filmu je jasně patrné, že prsa nelze zakrýt bez zakrytí tváře dítěte, a že tomu se to opravdu nelíbí.

Čtěte také: Máma kojí školačku: Nevidím na tom nic divného, říká

Ať už náhodou nebo záměrně, miminka se nejdéle do několika vteřin nepohodlné látky přes obličej zbaví. Kdo chtěl jíst pod dekou, bez vzduchu... Povedený žert už má na facebooku statisíce sdílení.

Není proč se stydět!

Kojící ženy mají červenou nejen v Evropě, ale také u protinožců. Jak uvedlo Aktuálně.cz, majitelka kavárny Cheese and Biscuits v australském Queenslandu vyhodila před týdnem zákazníka, který si stěžoval na kojící ženu. Rázem se tak stala hrdinkou Facebooku, kde se svým činem pochlubila.

"Muž ve středním věku nás upozornil na kojící ženu. Chtěl, abychom ji požádali, aby se zakryla. Řekla jsem mu, že kojení na veřejnosti podporujeme a nikdy jsme svoje klientky o nic podobného nežádali," přiblížila situaci majitelka kavárny Jessica-Anne Allen pro Brisbane Times.

Muži poté doporučila, aby si přesedl, pokud mu pohled na kojící ženu vadí, čímž považovala  stížnost za vyřízenou. Když však zákazník začal svými názory obtěžovat kojící matku, požádala ho, aby podnik opustil.

Doporučujeme: Kojení tatínků: Zvrácenost, nebo skvělá sexuální praktika?

"Kolektiv naší kavárny by rád zdůraznil, že kojící ženy jsou u nás vřele vítány. Věříme, že nakrmit veřejně svoje dítě není ničím, za co by se měly ženy stydět. Tím pádem je ani nebudeme žádat, aby se při tom zakrývaly a schovávaly. Očekáváme, že naše rozhodnutí budete respektovat," konstatoval majitelka na Facebooku kavárny. Také ona sklidila velkou chválu a pozitivní ohlas.

Nebo snad je?

Kojení je přirozená věc, to je jisté. Nicméně nahá prsa jsou v evropské civilizaci tabu a patří do soukromí, případně na vyhrazená místa, ale ne na veřejnost. A tak není divu, že dochází k debatám. Přitom by možná stačilo tak málo:

  1. Prsa příliš nepředvádět.
  2. Cudně odvrátit zrak, když vidíte maminku kojit.

Co se týká bodu 1, snad všechny maminky ho dělají zcela automaticky. Nestojí o to, aby je muži okukovali na veřejnosti nahou, potřebují nakrmit své miminko, protože má hlad. To není exibicionismus, ale přirozenost daná přírodou.

Proč je tedy takový problém být diskrétní a zachovat se, jak doporučuje bod 2?

O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kojení na veřejnosti: Zvrhlé, nebo úplně přirozené?

12 znamení, že už jste opravdu staří

10 zajímavých faktů o vašich prsou: Poučí i pobaví

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama