reklama

Jezte jogurt rukama, roztahejte toaleťák po bytě

Jak zabavit dítě, když se zoufale nudí? Dělejte s ním vylomeniny! Můžete společně i malinko zlobit.

Foto: Isifa/Thinkstock

To už vážně nejde vydržet! Vaše dítě otravuje tak, že vám polednice či norská sociální pracovnice začnou připadat jako dámy na pravém místě. No ale přece jen byste si toho trapiče raději nechala.

Jak ho ale spolehlivě zabavit, když se fakt zoufale nudí? Dělejte s ním vylomeniny! Můžete společně i malinko zlobit. Ať ví, že s mámou není žádná nuda.

Překvapte sami sebe

Jasně, že můžete prckovi pustit kreslený film, dětský vzdělávací pořad nebo přinejhorším Teletubbies. Ale to už jste udělali určitě mockrát, takže to nebude fungovat nadlouho. Chce to něco jiného, nového, opravdu zábavného.

Doporučujeme: Jak zabavit šprta o prázdninách

Nabízíme pár tipů, které vás možná na první pohled přijdou trochu ulítlé. Věříme ale, že v některém z nich najdete zalíbení. Koneckonců, kdy jste si naposledy hraní s dětmi užili zábavu i vy sami?

Jak zabavit opravdu znuděné dítě?

  • Jezte jogurt rukama. Taková svačinka chvilku potrvá a vašeho potomka příjemně překvapí kouzlem zakázaného. Pokud jste hodně stateční, můžete jogurt zaměnit za špagety s kečupem. Jasně, že si ruce před jídlem pořádně umyjete! No a po něm určitě také.
  • Hrajte si na dospělé. Tahle hra má pro děti obzvláštní půvab. Syn při ní může s tátou vyzkoušet pěnu na holení, dcera zase máminy rtěnky a další malovátka.
  • Naučte ho přisprostlou písničku. Nemusí být vysloveně sprostá, stačí maličko lechtivá. Třeba tuhle určitě znáte: „Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub, našla ho Johana s dlouhejma nohama. já na ní dup: Dej se ten zub, nebo ti vtrhnu z p*dele chlup!" Zmíněné slovíčko děti už beztak určitě znají a záměna drdolu za lidské pozadí funguje u malých dětí spolehlivě - potrhají se smíchy. Peprnými slovíčky by se ovšem nemělo plýtvat, takže pro jejich užití stanovte pravidla: Použít se dá jenom doma, jen jednou denně, výhradně když je tma a za přítomnosti maminky, která to předem dovolí.
  • Tvarujte veselé palačinky. Mohou z nich být kaktusy, sluníčka, vlnovky... Pobavíte se při výrobě a ještě si pochutnáte.
  • Vyrolujte celou roličku toaletního papíru a ozdobte jím obývák. Taneční parket jste připravili, teď už zbývá jen pustit muziku a pořádně to rozbalit.
  • Přitiskněte nos na sklo ve dveřích. Ještě víc. A ještě. Nechejte dítě, ať vás pozoruje z druhé strany. A pak si role vyměňte. Přijde vám to dětinské? Věřte, že vás prcek bude nadšený. Děti jsou prostě jednoduché.

Máte ještě lepší nápad? Přidejte ho do diskuze pod článkem. V případě velké nudy je každá dobrá rada drahá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 věcí, které mámy nikdy neřeknou nahlas

Jsem ta druhá. Ta, která miluje tvého manžela

Zapomeňte na cukr. Tělo se pak neubrání ani rakovině

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama