reklama

Jakou kosmetiku používat v těhotenství?

Těhotenství musíme uzpůsobit svoje zvyky, kosmetiku nevyjímaje

Sexy těhulka
Sexy těhulka | Foto: Thinkstock

Těhotenství je pro většinu žen obdobím radostným, přestože je provázeno mnoha vedlejšími nepříjemnými projevy. Jedněmi z nich jsou problémy s vlasy a pletí. Tělo v této době prochází složitými hormonálními i fyzickými změnami.

Dříve, než je na ženě očekávaná událost vidět, sleduje na něm ona sama různé pupínky, které pamatuje z období puberty, ze hřebenu vytahuje padající vlasy a za čas se nestačí divit problémům s praskající pokožkou, která se nestíhá natahovat.
Mezi základní pravidla, jež by měla znát každá těhotná žena, patří dodržování zdravé životosprávy, spánkového režimu a pití dostatečného množství tekutin, nejlépe osm sklenic vody denně.

Trpící pokožka

Ženy s bezproblémovou pokožkou nemívají v těhotenství obvykle velké potíže, ale měly by přesto pravidelně používat hydratační krémy. Pokud je vaše pleť mastnější, je potřeba ošetření lehčí emulzí, aby nedošlo k ucpání pórů. Existuje množství šetrných přípravků, s jejichž výběrem vám v prodejnách rádi poradí. Jedná se například o krémy s výtažky magnólie, růže, čistící vody a přípravky proti vzniku pigmentových skvrn.Nikdy nepoužívejte staré krémy a dávejte přednost přípravkům s přírodními oleji, protože pleť v těhotenství je více citlivá.

Pigmentové skvrny, které se v této době poměrně často také objevují, zmizí obvykle do roka po porodu, není potřeba je kosmeticky zvláštním způsobem ošetřovat.

Vlasy jak od oleje


Dalším problémem, kterému je potřeba se věnovat, jsou mastné a padající vlasy.Není žádným prohřeškem mýt si je každý den, pokud si připadáte, že jste se polila olejem. Na pomoc přicházejí opět přírodní přípravky, dobře poslouží již našimi babičkami prověřený kopřivový šampon. S padajícími vlasy toho v tomto období mnoho dělat nelze, snad je jen zkrátit a počkat do doby po porodu, kdy se hormony dostanou zase do normálu a poznáte to i na hřebenu.

Proti striím zakročit rychle

Problémem, který však zůstává napořád, pokud se neřeší od začátku, jsou strie. Pokožka se s přibývajícími kilogramy napíná a praská. Nejdříve tmavě červené, později fialové a nakonec blednoucí čáry se již neztratí, pokud pokožku důkladně a pravidelně nemažeme. Slouží k tomu olejíčky a krémy, které vtíráme do napínající se kůže. Opět vám odborník poradí, který přípravek se hodí na pokožku před porodem a který až po něm.

Zvýšená váha s sebou nese také problémy s pocením. I v tomto případě používejte především přírodní kosmetiku, která vám nepřivodí alergické reakce, ani nepříjemné pocity.

Až celé toto složité, ale krásné období prožijete a hlavně ve zdraví přežijete, vaše pokožka se za pravidelnou péči odvděčí návratem do stavu, na který jste byly doposud zvyklé a dítě vám tak rozhodně krásu neubere… 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama