reklama

Jaké zubní pasty dětem? Víme to!

Chcete naučit své děti čištění zoubků? Pořiďte jim kvalitní zubní pastu

Čištění zubů
Čištění zubů | Foto: Profimedia.cz

Jakou a kdy koupit dítěti zubní pastu? S tímto problémem vám poradíme. Dětských zubních past je celá řada, ale která je ta pravá pro dětské citlivé zoubky?

Děti by si měly zvyknout na pravidelnou zubní hygienu. Čištění zubů je základní prevencí před vznikem kazů nejen u dospělých ale u dětí. Jakou zubní pastu dětem koupit, aby jim chutnala? Nezanedbávejte dentální hygienu ani u dětí!

Výběr zubní pasty pro děti

Zubní lékaři doporučují s pastou počkat do věku dítěte, kdy ji dokáže samo vyplivávat. Zubní pasty obsahují fluor, který by se neměl dostat do organismu. Klidně můžeme s pastou počkat až do dvou let věku dítěte. Do té doby stačí kartáček namáčet ve vodě. Některé pasty jsou určené pro nejmenší děti, věkovou skupinu byste měli vždy najít na obalu zubní pasty. Zubní pasty pro děti se většinou liší příchutí.

Bez fluoru

Existují dokonce zubní pasty bez fluoru a dalších chemických látek. Jde o zubní pasty z přírodní kosmetiky. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou, než je u běžné zubní pasty. Na začátku čištění dětem dávejte jen opravdu velmi malé množství pasty a není nutné každý den. Obvykle stačí velikost hrášku.

Čemu se vyhnout?

Určitě se vyhněte dětským zubním pastám klidně do věku šesti let, které obsahují tyto látky. Nevhodná je Titanium Dioxide, která slouží jako barvivo. Dále zapomeňte na Cocamidopropyl betaine, což je pěnidlo, které by při spolknutí mohlo vyvolat potíže. Nekupujte dětem pastu, která obsahuje Olaflur, jde o látku fluoridu, která se při dlouhodobém předávkování ukládá v kostech a zhoršuje jejich kvalitu.

V pastách by neměl být ani Methylparaben, což je konzervat, který snadno vyvolá alergii. Vyhněte se i Glycerinu, zvlhčovadlu, které způsobuje bolest hlavy. Určitě kupte pastu bez Xylitolu a Sacharinu, což jsou sladidla, která nejsou pro těla dětí stavěná.

S výběrem pasty pro vaše děti buďte opatrní. Raději počkejte a čistěte dětem zoubky jen vodou.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama