reklama

Jak poznáte, že z něj bude dobrý táta?

Bude muž, kterého milujete, také dobrým tátou? Možná vám napoví následující řádky.

Foto: Thinkstock

Bude schopný přebalovat pokakané plínky, nebo nechá péči o miminko jen na vás? Bude chodit na třídní schůzky, nebo je přesvědčen, že je to ženská záležitost? Bude radost vychovávat s ním dítě, nebo byste raději měla s volbou partnera na celý život ještě počkat?

Možná vám napoví následující řádky. Bude muž, kterého milujete, také dobrým tátou? Poznáte to podle toho, jestli…

1. Pomáhá s domácími pracemi

Jestliže rejdíte s vysavačem po bytě, zatímco si láska vašeho života čte v klidu noviny nebo kouká na televizi, bude něco špatně. A nenamlouvejte si, že se to s příchodem dítěte změní. Přesněji řečeno - ano, ke změně dojde. Ale k horšímu. Vám k dosavadní péči o domácnost přibude kojení, přebalování a péče o dítě, která bude časem čím dál víc náročnější.

Doporučujeme: Otcové dospívají až s příchodem dětí, říká psycholožka

Nebudete mít čas oprašovat ještě muže a na milostné hrátky ztratíte na nějakou dobu náladu úplně, čímž ho ještě víc znervózníte. Mít dítě je totiž zápřah, na kterém se musejí podílet oba rodiče. Pokud se s vámi muž nedělí o domácí práce teď, těžko to budete moci očekávat potom.

2. Stres s ním ani nepohne

Potřebuje svůj klid a rozčílí ho každá maličkost? Neumí si představit, že by v noci vstával k miminku, protože on přece ráno vstává do práce? Když něco nestíhá, podléhá panice?

Tohle není táta, který by dokázal s přehledem řešit krizové situace nebo o půl druhé ráno přebalit a utišit řvoucí mimino. Jenže vy přesně takového potřebujete, aby vám byl oporou.

3. Dokáže se postarat

Peníze možná nejsou všechno, ale znamenají hodně. Pokud potkáte dva muže stejně milé, hodné, chytré a krásné, toto je poslední rozlišovací parametr, která vám v životě ušetří mnohé nesnáze.

Když totiž budete jako mladá rodina žít "z ruky do huby", dostanete se pod tlak, se kterým se špatně vyrovnává. Peníze mnohé usnadní.

4. Má nebo míval psa

Překvapilo by vás, kolik toho mají společného malé děti a psi. Muž, který dokázal utírat psí loužičky a sbírat psí hromádky, který byl ochotný třikrát denně venčit a těšilo ho krmit jiného tvora, má ty nejlepší předpoklady, aby dokázal přebalit a nakrmit také miminko. S největší pravděpodobností se mu nebude navalovat z hovínek v plínkách ani z poblinkané košile. Aspoň ne moc.

5. Řeší věci s nadhledem

Jestli je muž akční a umí se rozhodovat, znamená to pro otcovství velké plus. Je otrava řešit řemeslníky, vařit oběd, hlídat dítě a přitom vyřizovat horký telefonát z obchodu, protože si váš miláček zaboha nemůže zapamatovat, jaký je rozdíl mezi šlehačkou a smetanou…

Čtěte také: 5 nesmyslů o otcovství: Tomuhle rozhodně nevěřte!

Pokud je muž samostatný a ochotný investovat do společného života vlastní aktivitu a invenci, je to ten pravý. Líného, neochotného nebo pomalého muže byste za sebou vláčela jako vězeň kouli na noze.

6. Ví, že děti chce

Je velký rozdíl, když milostivě svolí, že vám dítě teda udělá, protože po něm tak toužíte, anebo když se bude na potomka těšit s vámi.

Být otcem je totiž skoro stejně těžké jako být matkou - vyžaduje to spoustu obětování a sebezapření. Pokud je podstoupíte z vlastní vůle, budete se cítit podstatně lépe.

Tak co, kolik z našich šest bodů má k dobru váš partner? Méně než čtyři? Ještě méně? Žádný? Možná byste se měla opravdu zamyslet…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak dcera změní obyčejného chlápka v báječného tátu

Ludvík Hess: Ten metál bych pojmenoval "polibek smrti"

Celulitida: Ověřené bylinky ji zničí za pár peněz

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama