reklama

Jak dokáže táta dokonale ztrapnit syna? Čtěte!

Já vím, je to můj táta. Zplodil mě, vyměňoval mi plíny, učil mě kopat do mičudy a jezdit na kole. Asi mě miluje a já ho mám taky docela rád. Ale leze mi na nervy čím dál víc. Vadí mi toho na něm prostě spousta. Posuďte sami...

Foto: Isifa/Thinkstock

Já vím, je to můj táta. Zplodil mě, vyměňoval mi plíny, učil mě kopat do mičudy a jezdit na kole. Asi mě miluje a já ho mám taky docela rád.

Ale leze mi na nervy čím dál víc. Jako by na starý kolena začínal senilnět. Není divu, bude mu už čtyřicet! Jenže ustát jeho úlety je čím dál tím těžší.

Čtěte také: Domácí zvíře zvané Puberťák: Chov, výcvik, krmení

Samé oprávněné výhrady

Vadí mi toho na něm prostě spousta. Posuďte sami. Třeba že...

  • Že nosí do sandálů bílý ponožky, je strašný samo o sobě. Ještě horší je, že tak klidně dorazí i na třídní schůzky.
  • Že mě ve třech letech oslovoval Kulíšku, Prdelko, Zajochu či jinou zdrobnělinou, to už je promlčený. Tehdy jsem se nedokázal ubránit. Jenže tyhle děsivý přezdívky uvízly v jeho hlavě dodneška a říká mi jimi, i když mi je sedmnáct.
  • Že sedí na záchodě půl hodiny, protože si tam čte, jsem si už za ta léta zvykl. Když ale za mnou přijde kámoška, blbě se jí vysvětluje, že musí jít čurat do vany, protože toaleta bude ještě dlouho obsazená.
  • Že doteď praktikuje sex, to je prostě nechutný. Ale co je horšího, chce si se mnou o tom povídat jako "chlap s chlapem". Jsou slova, který synové od otců slyšet prostě netouží. Ejakulace, masturbace a vagína k nim rozhodně patří.
  • Že u jídla mlaská a cinká polévkovou lžící o zuby, no dobře. Ale že mě chce přitom poučovat o etiketě stolování, to mě fakt otravuje.
  • Že prudí s učením, to už jsem se smířil. Zřejmě jde o obecně rozšířenou rodičovskou úchylku. Trapas nastává, když mi zkouší vysvětlit fyziku, kterou měl naposled ve škole před třiceti lety. Podle toho, co si z ní pamatuje, musel tehdy propadat.
  • Že si občas přihne, to by problém nebyl, kdo ostatně ne. Když ho ale musím vyzvedávat blábolícího a poblitého ze setkání spolužáků, je mi trapně. Trochu ho omlouvá jen to, že stejnou službu poskytl on mně - jenže naposledy před dvěma lety, od té doby si dávám pozor.
  • Že běhá po koupání po bytě jen s ručníkem obtočeným okolo pasu, by nebylo nic proti ničemu, nebýt toho panděra nad ním. Co se ovšem odpustit nedá, klidně tak courá bytem, i když si zrovna přivedu na návštěvu holku.
  • Že s tou návštěvou "vtipně" konverzuje, bych snad vydýchal. Dokonce dokážu zvládnout, když jí ukazuje moje fotky, jak jsem dvouletej na Adama stavěl u moře z písku hrad. Čumět jí ale přitom nadrženě do výstřihu, to už by fakt nemusel.
  • Že nosí na veřejnosti tričko s nápisem "Jsem učitel sexu", je samo o sobě dost děsný. Že jsem posledně kliknul omylem na jeho porno, když přišli kámoši hrát online hry, to jsem nakonec taky ustál. Ale že chce vyměnit maminku za holku ve věku mých spolužaček, to mi fakt už rozum nebere.

To se prostě nedá vydržet...

No řekněte, nezbláznili byste se z toho mýho fotříka? Vůbec nechápu, jak může mít takovej lúzr tak bezvadnýho syna, jako jsem já. Asi přeskokem - po dědovi...

Ještě že já jsem tak tolerantní, šikovnej, milej a na svůj věk rozumnej, jinak bych už dávno musel utéct z domova!

Čtěte také: Naučte se puberťácky! Výkladový slovník.

Že vám předchozí řádky něco připomínají? Inu, puberta... Jaké s ní máte zkušenosti vy - s tou svojí i s tou vašich dětí? Která byla horší? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak donutit puberťáka uklízet? Jde to snadno!

Pubertální erotika: Tajné hry dospívajících holčiček

Čtyři zabijáci sexu: Co z toho trápí v posteli i vás?

--------------------------------------------------------------------------------

Jak na rodinné vztahy?

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama