reklama

Jak dokáže máma dokonale ztrapnit dceru

Sotva maminky mohou po porodu poprvé vstát z lůžka, začínají rozlišovat: Zatímco ukřičené chlapečky pochovají, plačící holčičky nechávají ležet. A co teprve, když dcery začínají dospívat!

Foto: Isifa/Thinkstock

Sotva maminky mohou po porodu poprvé vstát z lůžka, začínají rozlišovat: Zatímco ukřičené chlapečky pochovají, plačící holčičky nechávají ležet. A co teprve, když dcery začínají dospívat!

Vztah matky a dcery je nejsilnější pouto na světě, ale platí to jak v dobrém, tak ve zlém. Pro malou holčičku je máma bohyně. Pro tu velkou - příšera... Chce to spoustu let, než dcera přijde k rozumu a máma získá nadhled, aby se k sobě mohly vrátit.

Je to moje máma. Ale...

Já vím, je to moje máma. V bolestech mi dala život. Vyměňovala mi plíny, koupila mi první panenku, učila mě háčkovat a uvařit si vajíčko naměkko. Asi mě miluje a já ji mám taky docela ráda.

Doporučujeme: Jak dokáže táta dokonale ztrapnit syna

Ale leze mi na nervy čím dál víc. Nejspíš má pocit, že jí na starý kolena začíná ujíždět vlak. Není divu, bude jí už čtyřicet! Jenže ustávat ty její úlety je čím dál tím těžší.

Samé oprávněné výhrady

Vadí mi toho na ní prostě spousta. Posuďte sami. Třeba že...

Čtěte také: Domácí zvíře zvané Puberťák: Chov, výcvik, krmení

 • Že nosí minisukni do půlky stehen, je strašný samo o sobě. Ještě horší je, že si k ní klidně vezme tílko nad pupík a jde v tom na třídní schůzky.
 • Že vaří, pere a uklízí, to je normálka. Od toho je matka, ne? Nechápu ale naprosto, proč to chce taky po mně! Já přece nikdy nebudu taková domácí puťka jako ona! Uklízet mi bude hospodyně a na jídlo budu chodit do nejlepších restaurací.
 • Že mi zabírá po ránu na hodinu koupelnu, už jsem si už za ta léta zvykla. Fakt ale nechápu, jak si klidně může brát moje odličovací tampony! A tuhle si dokonce půjčila můj holicí strojek na nohy! Zato když já tuhle stříkla trochu jejího Chanelu č. 5, to se mohla zbláznit!
 • Že doteď praktikuje sex, to je prostě nechutný. A ty zvuky! Ale co je horšího, chce si se mnou o tom povídat jako "žena se ženou ". Jéžišmarjá, o menstruaci jsem věděla všechno už ve třetí třídě a slyšet od ní slova jako zodpovědný sex, těhotenství nebo znásilnění, to teda fakt nemusím.
 • Že si maluje rudě pusu jako poslední poběhlice, no budiž, její nevkus. Dělat mi ale kázání o tom, že mi tuny make-upu zničí pleť, to si fakt může odpustit! Kdyby měla tak strašný akné jako já, taky by to maskovala!
 • Že prudí se školou, to už jsem se smířila. Zřejmě jde o obecně rozšířenou rodičovskou úchylku. Dávat mi ale za vzor třídní šprtku s tím, že jí budu jednou dělat sekretářku, když se nebudu učit - to by si taky mohla odpustit!
 • Že štěbetá do telefonu s tetou Lenkou půl dne, to je asi normálka. Mně ale dává na mobil ubohý tři stovky! A toho argumentu - Máš to, aby ses dovolala v nouzi - toho už mám taky plný zuby!
 • Že běhá po koupání po bytě oblečená jen do osušky, by nebylo nic proti ničemu, kdyby nepotřebovala shodit aspoň pět kilo. Co se ovšem odpustit nedá, klidně tak doma courá, i když si zrovna přivedu na návštěvu svýho kluka.
 • Že s tím klukem "vtipně" konverzuje, bych snad vydýchala. Dokonce dokážu zvládnout, když mu ukazuje moje fotky, jak jsem jako nahatý batole vyfocená na kožešině u krbu. Čumět jí ale přitom nadrženě do výstřihu, to už by ten můj trouba fakt nemusel - je to přece moje matka!
 • Jasně, že s ní nikdy už nepojedu na dovolenou! Když jsme byli posledně na kolech, uštvala mě k smrti! To přece není normální, aby ženská v jejím věku dala osmdesát kiláků po Šumavě a večer ještě tahala všechny okolo do hospody na jedno!
 • Že občas příbuzenstvo tvrdí, že vypadáme jako dvě kamarádky, je samo o sobě dost děsný. Když jsme ale posledně potkali partu z badmintonu a oni chtěli, abych tu super „ségru" s sebou vzala večer na mejdan, no tak to už byl vrchol!

To se prostě nedá vydržet... No řekněte, nezbláznili byste se z tý mý matky? Vůbec nechápu, jak se takový megeře mohla narodit tak bezva dcera jako já. Nejspíš mám všechny dobrý vlastnosti přeskokem po bábi. Nebo se geny dědí křížem a moje jsou ty otcovy.

Ještě že já jsem tak tolerantní, šikovná, milá a na svůj věk rozumná, jinak bych už dávno musela utéct z domova!

Že vám předchozí řádky něco připomínají? Inu, puberta... Jaké s ní máte zkušenosti vy - s tou svojí i s tou vašich dětí? Která byla horší? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Složité vztahy matek a dcer: Věčná láska i nenávist

Marie Kyselková: Těžký život princezny se zlatou hvězdou

Bolest v podbřišku: Pozor, může být nebezpečná

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama