reklama

Hrůza a kruté ubližování miminkům, nebo podvod?

Nevěříte vlastním očím. Blonďatá žena točí zalykajícím se několikatýdenním miminkem nad hlavou jako lasem. Drží ho přitom za jednu nožičku, případně ručičku. To přece musí být panenka! Je, nebo není? O tom se na internetu vedly a vedou diskuze.

Mimino
Mimino | Foto: Profimedia.cz

Nevěříte vlastním očím. Blonďatá žena točí zalykajícím se několikatýdenním miminkem nad hlavou jako lasem. Drží ho přitom za jednu nožičku, případně ručičku. To přece musí být panenka!
 
Je, nebo není? O tom se na internetu vedly a vedou diskuze. „Když jsem poprvé video s jógou miminek shlédla, opakovala jsem si ho pořád dokola. Snažila jsem se rozeznat, jestli jde skutečně o živé dítě, nebo jestli je to nějaký bizarní žert," píše publicistka Laura Willard na stránkách sheknows.com.

Pěkně drsně - po rusku

Nebyla sama. Internet nad neobvyklými záběry přímo vibroval spekulacemi, zda jsou zachycené metody cvičení drastická skutečnost nebo jen podařený žertík. Aby také ne, když pocházely z Ruska!

Taky tedy, odpověď zní - Ano. Videa s takzvanou dynamickou dětskou jógou jsou skutečná. Cvičitelka Lena Fokina, která je na nich, poskytla údajně exkluzivní rozhovor americkému serveru DadWagon.

„Miminko, jemuž byly v době natáčení dva týdny, je nyní zdravé a čile se má k světu. Když jsem se ptal, jestli by měly americké matky zkoušet tuto jógu, paní Fokina odpověděla - Američanky mohou se svými dětmi dělat klidně spoustu podobných cviků s dětmi doma, miminkům to prospívá. Nepohybliví Američané ztrácejí své přirozené reflexy - plavání, běhání, chůze - to všechno za ně vykonávají stroje. Děti se ale musí naučit pohybovat, potápět, běhat, plavat, ohýbat a mnoho dalších věcí. My je to učíme v rámci našeho workshopu aktivního životního stylu," popsal reportér webu podepsaný jako Nathan rozhovor s tajemnou ruskou cvičitelkou.

Skutečnost, nebo fikce?

Když si ovšem tento rozhovor najdete, zjistíte, že probíhal online... Proč vlastně pochyby o existenci Leny Fokiny vznikají? Podívejte se na video, a pochopíte sami. Moderátorka se domnívá, že je to skutečné video, na druhou stranu, její hosté ve studiu si tím zdaleka jisti nejsou. Inu v Rusku, tam je všechno možné...

zdroj: youtube.com

Lékaři jsou zděšeni

A mají k tomu dobré důvody. Citlivému mozku miminek, nechráněnému ještě kostmi, ale jen měkkou nesrostlou chrupavkou, může uškodit pouhé zatřesení tělíčkem, natož pak takové psí kusy! Poškození mozku pak může být trvalé a projevit se třeba až za několik let dysfunkcí v podobě hyperaktivity, dyslexie či dysgrafie. Přesto údajně existují fanynky, které této podivné gymnastice holdují a odolnost svých dětí podobným způsobem „prověřují".

Co si o tom myslíte vy? Je to jen výmysl, nebo jde o alarmující skutečnost? A cvičili byste takto se svým dítětem vy? Diskutovat o tom můžete pod článkem a hlasovat v anketě.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama