reklama

Homeopatická léčba dětí: Pomáhá nebo jim škodí?

Pokud máte doma hyperaktivní dítě, žáčka s poruchami pozornosti či dokonce ADHD a dosavadní zásahy, úpravy režimu apod. nepomohly, možná je právě pro něj čas vyzkoušet terapii homeopatickou.

Dítě, prášky, homeopatie
Dítě, prášky, homeopatie | Foto: Profimedia.cz

Pokud máte doma hyperaktivní dítě, žáčka s poruchami pozornosti či dokonce ADHD a dosavadní zásahy, úpravy režimu apod. nepomohly, možná je právě pro něj čas vyzkoušet terapii homeopatickou.

Homeopatie nabízí řešení nejen pro děti s běžným onemocněním jako jsou rýmy a přidružené záněty horních cest dýchacích, potíže s nosními mandlemi, ale také na úrazové a poúrazové stavy (popáleniny, odřeniny, léčení psychických následků poúrazových stavů) nebo třeba na růstové bolesti končetin. I její domácí podoba nahrazuje mnohdy léky chemické. V jiných případech je vhodně doplňuje.

Neklidné a hyperaktivní děti

Zvýšená psychomotorická dráždivost se může projevovat u dětí náhlou zuřivostí. Říkáme také, že žáček „mívá roupy." Patří sem i děti, které jsou radostné, veselé, ale z nichž nápady a radost tak tryskají, že nemohou ani usnout. Mohou to být také děti rozmarné, které stále neví, co vlastně chtějí a jsou i proto podrážděné. Neposední žáci s neklidnými prsty, upovídané děti s vysokým tlakem, leváci, vzteklé a prudké povahy, které se brzy vyčerpají a unaví. Destruktivní a sebedestruktivní povahy - na všechny tyto projevy je existuje řešení.

Jaké máte zkušenosti s homeopatií vy? Léčili byste tak své dítě? Diskutujte pod článkem!

Úzkost školáků a studentů

Podle Tomáše Karhana můžeme úzkostnost žáků rozdělit typologicky. Souvisí s vrozenou dispozicí větší úzkostnosti a nemálo ji prý posiluje i úzkostnost rodičů těchto dětí. Patří sem proto v prvé řadě děti s úzkostnou, přepečlivou výchovou. Jsou absolutní chloubou své puntičkářské maminky. Do další skupiny patří přímo strach ze zkoušení. Kdo ho nezažil?

Tomáš Karhan - autor knihy Homeopatie a děti slibuje téměř proměnu osobnosti a doporučuje lék Gelsemium v silném naředění. Zmizí prý ustrašenost a dítě dokáže i dlouhodobě podávat spolehlivé výkony a především - uleví se mu! Zní to skoro jako nevyužitá díra na trhu. Každý žáček by si ráno vzal pilulku a bylo by po strachu.
Pusatilla je zase lékem plachých dívek, které nenápadně vedou své okolí, aby je chránilo a trvale podporovalo.

Nadměrná unavitelnost

Nadměrně unavené mohou být děti, které se jinak těší oblibě, jsou spravedlivé a pomáhají ve svém okolí, ale když se pak sejde více problémů dohromady, mohou propadnout těžké depresi. Pro tento typ duševní diagnozy existuje podle MUDr. Karhana lék bez chemie a vzniku závislosti - Aurum metallicum.

Vysokou unavitelností trpí také děti, které navazují velmi mnoho kamarádských vztahů. Autor knihy tvrdí, že ze strachu, aby nezůstaly na světě samy. Investují proto gejzíry energie do mnoha mezilidských vztahů. Pak ovšem najednou vyhoří, jsou vybití, unavení a vadí jim všichni a všechno. Lék jim pomůže se znovu sebrat a vydržet příště déle.

Lékem pro všechny silně zaměstnané a zodpovědné děti s přesným a zaplněným týdenním rozvrhem je Kalium phosphoricum. Mají toho tolik, že se jednoho dne zkrátka psychicky složí. Pro ambice rodičů by udělaly cokoli, ale už nemohou. Došla síla. Lék jim nabídne volnost, elán a silnou potřebu něco změnit - záleží jen na tom, jestli je ambiciózní rodič opět nezatluče silným kolíkem zpět.

Proti cestovní nevolnosti

A na závěr ještě jeden velmi praktický (a už poměrně rozšířený lék i mezi jinak nehomeopaticky založenými rodiči) proti cestovní nevolnosti, což se teď o prázdninách bude hodit. Jmenuje se Cocculine a kombinuje látky hned z několika homeopatických léků proti nevolnostem při cestování. Cucá se jeden hodinu před cestou, pak po dvou až třech hodinách v průběhu cesty. Intervaly podávání se prodlužují. Pokud se jedná o mnohahodinové cestování, stačí třikrát denně 1 tableta cucat či rozpustit na lžičku.

Potíže s udržením pozornosti

I tady mohou homeopatika pomoci. Jak takové dítě poznáme?

  • Unaví ho sebemenší psychická zátěž, má chabou paměť, je apatické či zavilé.
  • Je rozumově opožděné, má nízkou sebedůvěru a chybuje z nejistoty. Je nepozorné.
  • Neudrží pozornost, má slabou paměť. Raději má změnu, cestování.
  • Soustředí se až moc. Ulpívá a nestíhá. Nesnese kritiku.
  • Houževnatá povaha, která se ovšem brzy unaví. Zimomřivé dítě, ale se zpocenýma nohama.
  • Vykazuje slabou paměť, je ospalé i ve dne. Neklidné, mrzuté.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama