reklama

Dvouletý génius Adam: Už teď je chytřejší než Cameron!

Dvouletý Adam Kirby je už teď chytřejší než premiér jeho země David Cameron či americký prezident Barack Obama.

Foto: YouTube

Geniální prckové jsou čím dál mladší. Začalo to před pár lety krásnou malou Angličankou Elise Tan-Roberts (6) a nyní je tu další ďábelsky chytré batole, Adam Kirby.

Členem britské Mensy se stal ve věku dvou let a pěti měsíců. Ve Stanford-Binetově IQ testu dosáhl skóre 141 (průměrná hodnota je 100), z čehož plyne, že už teď je chytřejší než premiér jeho země David Cameron či americký prezident Barack Obama.

Chodit na nočník se naučil z knihy

Už jako desetitýdenní dítě se Adam Kirby projevoval vzhledem ke svému věku velmi neobvykle. Rodiče tudíž objevili jeho talent velmi brzy a hned ho začali rozvíjet. "Dělal neuvěřitelné pokroky. Ve věku, kdy se jiné děti sotva staví na nohy nebo lezou, už četl knihy," uvedl Adamův táta, softwarový inženýr Dean Kirby (33), pro Independent.

Doporučujeme: Nejchytřejší muž světa ještě nosí plínky!

Členové britské Mensy jsou z nového člena nadšeni. Dvouletý prcek se stal devatenáctým předškolákem v jejich řadách.
Číst začal Adam už v devíti měsících, nyní čte knihy pro sedmileté děti a mluví ve větách. Na nočník se naučil chodit sám poté, co si o tom přečetl knihu pro rodiče. To ale zdaleka není všechno.

Mohl by jít klidně do školy

Adam pozná, kolik je hodin, na mapě najde většinu zemí světa, vyjmenuje planety sluneční soustavy, anglicky počítá do tisíce, španělsky a japonsky do dvaceti, začíná sčítat a odčítat, rozeznává některé geometrické útvary, učí se francouzská slovíčka, pamatuje si spoustu chemických prvků z Menděljevovy tabulky, rozliší slova s opačným významem, bez problémů hláskuje. A samozřejmě je po tátovi velký kamarád s počítačem.

Možná má na tom všem zásluhu jeho maminka Kerry-Ann (31), která pracuje v bankovním sektoru. Četla miminku už v bříšku a v několika měsících mu recitovala Shakespeara.

Čtěte také: Čtyřletý Sherwyn: Dětský génius s IQ jako Einstein

Rodiče ale prcka do vzdělání nenutí, Adam hltá informace sám do sebe. Miluje výzvy a pořád se něčím zaobírá. Navíc má smysl pro humor, je hravý a pohybově nadaný. Radost mít takové dítě, viďte?

Nejchytřejší je holčička

Prvenství v britské Mense ovšem drží holčička. Dnes šestiletá Elise Tan-Roberts (na snímku) se stala členkou Mensy ještě o měsíc dříve než Adam a ve Stanford-Binetově IQ testu jí naměřili IQ 156, přičemž 150 je hranice geniality.

Pojďme se podívat na slavné postavy historie, které byly chytré jako Elise a Adam! Musíme vzít ovšem v úvahu, že  Mensa byla založena v roce 1946. U osob žijících před tímto datem můžeme tedy jejich inteligenci jen odhadovat.

Se stejným IQ jako Elise, 156, k ní mají nejblíže prezident Jimmy Carter a psycholog Sigmund Freud. O trochu víc, IQ 160, se pak předpokládá u prezidenta Thomase Jeffersona, fyziků Stephena Hawkinga a Alberta Einsteina, režiséra Quentina Tarantina, herce Dolpha Lundgrena, podnikatele Billa Gatese či státníka a vynálezce Benjamina Franklina.

To všechno ovšem jsou či byli dospělí lidé. Mensa má po celém světě více než 1000 členů mladších 18 let. Kam se ještě rozvinou, můžeme my, obyčejní smrtelníci, jen těžko tušit...

zdroj: Independent, Daily Mail, Telegraph
úvodní foto: YouTube

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sedmnáctiletý lékař a další nejchytřejší mladí světa

5 nejděsivějších míst v ČR: Tam děti rozhodně neberte!

Zjistili jsme: Co muži skutečně chtějí?

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama