reklama

Dítě zvané Sladká Bú Bú: Tlustá holčička TV hvězdou!

Tlustá holčička hvězdou fascinující reality show. Nebo také Americký nevkus dotažený do dokonalosti. Ať to pojmete jakkoli, tento fenomén rozhodně nikoho nezanechá chladným. Jde o novou TV show na americkém kanálu TLC, která se jmenuje Here Comes Honey Boo Boo (Sladká Bú Bú přichází) a trhá rekordy sledovanosti. Kam se hrabe český farmář, který hledá nevěstu!

Foto: Profimedia.cz

Tlustá holčička hvězdou fascinující reality show. Nebo také Americký nevkus dotažený do dokonalosti. Ať to pojmete jakkoli, tento fenomén rozhodně nikoho nezanechá chladným.

Jde o novou TV show na americkém kanálu TLC, která se jmenuje Here Comes Honey Boo Boo (Sladká Bú Bú přichází) a trhá rekordy sledovanosti. Kam se hrabe český farmář, který hledá nevěstu!

Královnička krásy z karavanu

Hlavní hvězdu reality show představuje šestiletá Alana Thompson, účastnice soutěže krásy Toddlers and Tiaras. Honey Boo Boo (Sladká Bú Bú) je její rodinná přezdívka. Malá blonďatá oplácaná holčička se proslavila bezprostředním chováním a naivními výroky typu Dollar made me hollar (v přibližném překladu: Peníze fakt miluju). Její mámu June lze považovat za jednu z nejhorších na světě - alespoň podle komentářů, které show provázejí na webu. Kritizovali ji za to, že v soutěži krásy dceru "podporovala dietou" zahrnující směs Red Bullu a limonády Mountain Dew obsahující tolik kofeinu jako dva šálky kávy. "Jsou horší věci. Mohla jsem jí dát alkohol," reagovala na to June.

Podívejte se na holčičky z dětských soutěží krásy: Čtyřleté modelky vypadají jako luxusní prostitutky!

K mamce June Shannon patří také taťka Mike "Sladký medvídek" Thompson, Alaniny tři starší sestry Jessica, Anna a Lauryn s přezdívkami Chickadee (Sýkorka), Chubbs (Baculka), a Pumpkin (Dýně), měsíční neteř Kaitlyn a strýc zvaný Pudlík.

Rodina bydlí v oprýskaném prkenném domě - snad i karavan by byl pohodlnější - na venkově v Georgii a živí se, jak se dá. Shannonovi nakupují v discountu levná jídla, hranolky a čokoládové tyčinky patří ke stálému jídelníčku. Všichni mají nemožné přezdívky, značnou nadváhu, příšerně se oblékají, ještě hůř se chovají u stolu a bez rozpaků ulevují nadmutému břichu v přímém přenosu. Diváci je nazývají burani z přívěsu nebo také trollové, což jim ovšem nebrání pravidelně show sledovat a užívat si přitom svou porci šoku, fascinace í znechucení.

Okouzlení vulgaritou?

Vypadá to, že se diváci nemohou Sladké Bú Bú a její šťavnaté rodinky nabažit. Show mělo neuvěřitelnou sledovanost, už samotný první díl přitáhl k obrazovkám 2,2 milionu diváků. Reakce byly velmi pestré: od "odpudivé" a "nehorázné" přes "horror tvářící se jako reality show" až k nadšenému "to musíte prostě vidět".

Vyzkoušeli jsme video z této reality show na skupině českých intelektuálů. Fascinovaně ho dokoukali až do konce a přeli se o něm ještě dvě hodiny. Tady se na část Here Comes Honey Boo Boo můžete podívat i vy.

Daleko vyhraněnější postoje zaujaly zodpovědné osobnosti. Recenzent časopis Forbes kritizoval TLC, že se snaží "vykreslit Alaninu rodinu jako bandu zavšivených, ploskonosých, špekožroutských, jižanských chuligánů", což je podle něj "prvoplánové, protože rodina je funkční - s výjimkou účasti holčičky v soutěži krásy".

Také časopis The Guardian odmítl vidět Thompsonovy jako jev hodný posměchu, protože "ani holčička ani jedna z žen nevypadají, že by se nenáviděly kvůli své chudobě, obezitě, ubohému životnímu stylu nebo čemukoliv jinému, co je odlišuje od sociálně přijatelného standardu krásy".

Deník The Hollywood Reporter rovnou označil show za zneužívání. "Je to zneužívání. TLC to ví. A stejně tak to někde hluboko uvnitř tuší máma June i Sladká Bú Bú. Jsou prostě katastrofální jako všichni vidláci - jenže jsou také prostě lidsky přirození. A vy se můžete stát stejně lidskými, pokud se postavíte proti odlidštění a postupnému poklesu společnosti, za které mohou podobné reality show. Můžete říct NE vizuálnímu vydírání. Můžete říct NE samotné TLC. A můžete říct NE také show Honey Boo Boo Child, jako jsme to udělali my."

My jsme po zhlédnutí několika ukázek museli konstatovat ještě další rozměr - rodina sice představuje americkou nižší vrstvu a její kultura je dost otřesná, ale jsou to lidé, kteří se mají doopravdy rádi. Což se nedá říci o mnoha členech "lepší společnosti".

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Spermobanka: S vajíčkem od kamarádky předběhne frontu

19 let, 380 kg: Sledujte nejtlustšího teenagera planety!

Jaké vánoční ozdoby letos letí?

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama