reklama
 

Čtyřleté krásky. Maminky je nutí chovat se sexy!

Jsou jim čtyři roky, ale vypadají mnohem starší. Malé modelky obráží soutěže krásy. Líbí se jim to nebo je to sen jejich maminek?

Foto: Facebook

Jsou extrémně nalíčené, nosí vyzývavé šaty, vyčesané vlasy, dokážou být pěkně závistivé, ale výšku mají okolo 130 cm. O koho jde? O čtyřleté modelky, které se na soutěžích a molech musí ve svém věku tvářit sexy. Je to normální nebo jde o zvrácenost jejich matek?

Nejvíce je soutěžemi krásy malých holčiček proslavená Amerika, ale i jinde ve světě se maminky dmou pýchou, když jejich dcera vyhraje třpytivou korunku. Jsou děvčátka šťastná nebo to dělají, protože musí? Ve Francii se vzedmula vlna kritiky a v loňském roce byl schválen zákon, který zakazuje soutěže krásy pro děti mladší 16 let. A to vše pod vysokou finanční pokutou okolo 30 000 eur.

Šílenost či škola do života?

Umíte si představit, že byste své dceři nalíčila výrazný make-up, připnula falešné vlasy, oblékla načančané a "sexy" šaty a ještě je nastříkala sprejem na opalování? Přesně toto je základní výbava pro malé modelky, které chtějí uspět v soutěži krásy.

Už i v České republice se podobné soutěže pořádají, jen naštěstí ne v tak šílené podobě, jako například v Americe, kde mezi ty nejznámější patří Toddlers and Tiaras a Mississippi Sweet Pea Pag. U nás jsou dívenky přirozené, bez umělých řas, barvených vlasů, bělených zubů. Amerika je známá svou výstředností, proto v podobných soutěžích nechybí botox ve rtech či vycpaná prsa. A proč tolik "blbostí"? Maminky si nejspíš plní své neuskutečněné sny a léčí mindráky z dětství.

Kdo z holčiček dělá "zrůdičky"?

Mrkací panenky, tak by se daly hodnotit malé dívenky, které se snaží vyhrát korunku za každou cenu. Nikoho nezajímá, že by si ještě mohly hrát na pískovišti nebo sedět s babičkou v cukrárně.

V soutěži se musí nakrucovat, chovat vyzývavě a ukazovat ve svém věku část své sexuality. Také vám to přijde zvrácené a maminky byste nejraději propleskly? Jenže taková jsou pravidla. Už samotní organizátoři a porota prostě vyžadují, aby se malé holčičky od 4-12 let chovaly "dospělácky" a dokonale. Během soutěže je čeká promenáda v plavkách, volná disciplína nebo dokonce rozhovor, kde nejdůležitější odpovědí je: "Hlavně bych chtěla světový mír". 

Zákulisí soutěží krásy čtyřletých holčiček

Některé holčičky už se naladily na své maminky a celý ten šílený proces před soutěží se jim dokonce i líbí, ale většina z nich hodiny před soutěží probrečí a provzteká.

Podívejte se na video ze zákulisí...

Tato holčička by mohla vyhrát Miss vztekání, ale tak si ji maminka nejspíš vychovala. Před výstupem na jeviště neudělá jediný krok bez svého dudlíku. Porotu ale ohromuje už jako "dospělá". Volnou disciplínu i promenádu v plavkách zvládá bravurně.

Narušená psychika

Od malička jim ambiciózní matky neustále opakují, jak je důležité vypadat dokonale a ve své podstatě uměle. Bez krásy totiž ničeho nedosáhnou. Psychika malých dívek je hodně zlomená. Řeší jakoukoliv vadu na svém těle a vzhledu, protože jinak v životě neuspějí. Chtějí být krásné a štíhlé, což v pozdějším věku může vést až k poruchám stravování a anorexie na sebe nenechá dlouho čekat.

Doporučujeme: Sebestřední spratkové aneb Konec liberální výchovy

Když neuspějí, dostaví se hluboký pocit selhání, protože si do té chvíle nic takového nepřipouštěly a ani jejich matky je nijak nepřipravily na to, že ne vždycky musí vyhrát. Vždyť všemu věnovaly tolik práce a času. Udělat ze svého dítěte dospěláka ve čtyřech letech je hloupost. Přeskočí tak nejhezčí část svého života a docela jistě je to poznamená až do dospělosti.

Myslíte si, že by se takové soutěže měly zakázat i v Americe? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

K čemu jsou rodiče puberťákovi?

Foto návod: Vánoční dekorace na dveře za 5 minut

Bolestivý zánět dásní. Čistit nebo ne?Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama