reklama

Čtyřčata: osmnáctileté, zrzavé, pihaté a krásné sestry

Megan, Sarah, Kendra a Calli Durstovy jsou sestry. Všechny do jedné pihaté zrzečky. A všem je osmnáct. Jde totiž o identická čtyřčata, jev velmi výjimečný. Na světě je pouze 60 takových čtyřčat, z toho 37 ženského pohlaví. Pravděpodobnost, že se narodí přirozenou cestou, bez hormonální podpory při umělém oplodnění, je 1:700 000. A že budou zrzavé? Asi tak pravděpodobné, jako že vyhrajete v příštím tahu Sportky desítky milionů...

Foto: Profimedia.cz

Megan, Sarah, Kendra a Calli Durstovy jsou sestry. Všechny do jedné pihaté zrzečky. A všem je osmnáct. Jde totiž o identická čtyřčata, jev velmi výjimečný.

Na světě je pouze 60 takových čtyřčat, z toho 37 ženského pohlaví. Pravděpodobnost, že se narodí přirozenou cestou, bez hormonální podpory při umělém oplodnění, je 1:700 000. A že budou zrzavé? Asi tak pravděpodobné, jako že vyhrajete v příštím tahu Sportky desítky milionů...

Mediální hvězdy

A tak není divu, že se z holčiček staly mediální hvězdy už odmalička. Na novináře jsou zvyklé, rozhovory s nimi či reportáže o nich se objevují v tištěných médiích i v televizi. Jako šestileté vyvedly z míry v populární talk show Jaye Lena zvědavými dotazy Donalda Trumpa. „Vy jste bohatý?" otázala se magnáta bezelstně Megan, zatímco ho pozorně sledovaly další tři páry sesterských holčičích očí. V televizním pořadu The Tonight Show ryšavé sestry naprosto okouzlily herce George Clooneyho a Roba Lowea. K rozhovoru pozvala Durstova čtyřčata také Oprah Winfrey. Časopis Star Tribune je označil za "zrzavá dynama".

„Durstova čtyřčata nezpovídáte, ty krotíte," varoval Jay Leno Oprah Winfrey, když se rozhodla pozvat dvanáctileté slečny do svého show o nejzajímavějších amerických dětech. Pevné nervy museli mít i ostatní moderátoři. „Která z vás je nejstarší? A která už má kluka?" ptá se při jednom z rozhovorů rozesmátý a dost vykolejený moderátor Maury Povich holčiček, které maličko připomínají roztomilou čtyřhlavou zrzavou saň...

Hormony přidaly jejich dospívání ještě grády. Takto vypadá typická sesterská konverzace: Sarah: „Vážím 43 kilo." / Kendra: „Nevážíš 43 kilo." / Megan: „Sarah neváží 43 kilo." / Kendra: „Váží 45 kilo." / Calli: „Proč musíte být tak přesný?" / Sarah: „Vážím 43 a půl kila." / Megan: "Sarah, ty vážíš 44 kilo, tak už dej pokoj."

Čtyři obyčejné životy

Rodiče Naomi a Jim Durstovi mají oba v rodinách dvojčata. Když se jim narodil syn Travis, chtěli další dítě. Takový babyboom ovšem neplánovali... Čtyřčata se narodila se 10. února 1993. Megan byla skoro dvakrát tak těžká jako Sarah.

Dnes žijí slečny Durstovy běžným životem teenagerů v americkém městě Buffalo. Jejich maminka Naomi učí na střední škole v nedalekém Maple Lake. Tatínek Jim pracuje v automobilovém průmyslu. Holky se dělí se o jeden pokoj s palandami, kterému se o dva roky starší brácha důsledně vyhýbá. Baví je skákat na zahradě na trampolíně. Měří na výšku 152 cm a hrají fotbal za školní tým Buffalo High School. „Jsou to opravdu výrazné osobnosti, a každá úplně jiná," říká Alisa Ireland, jejich učitelka angličtiny a trenérka fotbalu. „Lidé se za nimi otáčejí, ale ony chtějí žít jako ostatní obyčejná děvčata."

Prostě jsme sestry!

„Necítíme se jako čtyřčata, ale jako sestry. Každá jsme jiná, jen jsme se narodily ve stejný den," říká Calli podle ostatních nejvíc hubatá. Kendra je zase nejlepší v gymnastice a také nejvíc „holčičí" - vždy se snaží být upravená a dobře vypadat. Veselá Megan se ráda maluje a ještě raději nakupuje. Nosí nejčastěji hnědou barvu. Sarah považují sestry za nejhezčí. A také za nejtvrdohlavější a někdy trochu odtažitou.

Krásné jsou ovšem všechny čtyři slečny Durstovy, a tak je maminka drží zkrátka. Nepovoluje jim randit. Mají omezený přístup na internet a k telefonu. Ve čtvrtek minulý týden oslavily osmnáctiny. Štěbetají od rána do večera, jen když přijde řeč na rozvod jejich rodičů, tak na chvilku zmlknou...

zdroj: startribune.com

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama