reklama

Co nesmí chybět ve školní svačině? Mléčné výrobky!

Už zase ta škola! Časné ranní vstávání, výdaje na pomůcky a navíc ještě příprava školních svačin... Máme pro vás skvělý tip! Mléčný kysaný produkt Zdravé hubnutí vám ušetří přemýšlení nad zdravou svačinou. Svou lahodnou chutí a jemnou krémovou konzistencí představuje kvalitní stravu, která podpoří dětské zdraví.

Foto: Profimedia.cz

Už zase ta škola! Časné ranní vstávání, výdaje na pomůcky a navíc ještě příprava školních svačin... Máme pro vás skvělý tip!

Výrobek Zdravé hubnutí, který na trh přináší Mlékárna Miltra, vám ušetří přemýšlení nad zdravou svačinou. Tento mléčný kysaný produkt s lahodnou chutí a jemnou krémovou konzistencí představuje kvalitní stravu, která podpoří dětské zdraví.

Budou samý sval!

Příznivý poměr bílkovin obsažených ve výrobku Zdravé hubnutí a nízký obsah tuků a cukrů v kombinaci s dostatečným fyzickým pohybem výrazně napomáhají nárůstu svalů a úbytku tukové tkáně. To se může hodit zejména rodičům dětí, které mají sklony k nadváze - a těch bohužel stále přibývá. Celkový obsah energie v produktu je 583 kJ, což představuje pouhých 7 % celkové doporučené denní energetické dávky.

Zdravý produkt ovšem samotné zdraví skutečně podpoří pouze v případě aktivního životního stylu. Nezapomínejte na společný rodinný pohyb! Choďte se dětmi na dlouhé procházky, běžte si s kluky zahrát fotbálek nebo s holčičkami na schovávanou, prostě hýbejte se! A pohyb doplňte racionálním způsobem stravování celé rodiny včetně dětí tak, aby měly všechny složky potravy nutné k výživě. Jaké to jsou?

 • Sacharidy: do 60 % celkové energetické dávky, z toho 20 g jednoduchých cukrů, zbytek polysacharidy
 • Vláknina: 25 - 30 g/den
 • Tuky: 30 % denní dávky, převládat by měly rostlinné tuky s podílem nenasycených mastných kyselin, podíl živočišných tuků (máslo, sádlo) byste měli snížit
 • Bílkoviny: mléko a mléčné produkty - třeba Zdravé hubnutí, maso, vejce, luštěniny, obiloviny
 • Vitaminy a minerální látky: ovoce a zelenina

Kromě toho byste měli snížit obsah soli ve stravě (doporučená denní dávka je do 5 g/den). A u dětí je to ještě daleko méně. Nezapomínejte také na psychickou pohodu! Naučte se ovládat stress, protože optimisté s pozitivním pohledem na svět jsou mnohem méně nemocní než pesimisté. Když nebudete své potomky peskovat kvůli každé maličkosti, prospěje to vám i jim.

Víte, že...

 • Zdravé hubnutí je vyrobeno z tvarohu a zákysu?
 • Zdravé hubnutí má za základ nejkvalitnější mléko od krav z vlastního chovu, pasoucích se v té nejčistší přírodě Beskyd a Orlických hor?
 • Zdravé hubnutí obsahuje vysoké množství lehce stravitelných bílkovin? Ve 200 g výrobku je téměř třetina doporučované denní dávky a také vápník a fosfor, jež napomáhají předcházet osteoporóze.
 • Zdravé hubnutí má díky obsahu tvarohu příjemnou krémovitou konzistenci?
 • Zdravé hubnutí obsahuje mléčné bílkoviny v optimálním poměru? Esenciální aminokyseliny v nich jsou snadno stravitelné díky bakteriím mléčného kvašení. Zdravé hubnutí tak podporuje imunitu a je dobře stravitelné i pro ty, kteří trpí zažívacími potížemi při konzumaci mléka (laktózovou intolerancí).
 • Zdravé hubnutí neobsahuje žádné konzervanty? Vysoká úroveň hygieny během výroby vede k prodloužení minimální doby použitelnosti, šetrné zpracování tradičními postupy přitom zachovává v produktu prakticky všechny zdraví prospěšné přírodní látky.
 • Zdravé hubnutí se dobře uplatní i v kuchyni místo jogurtu nebo majonézy? Má neutrální chuť, takže ho lze dochutit například medem, müsli, čerstvou zeleninou či ovocem.

Nás tip: Eidámek

Dalším výrobkem vhodným na dětské svačiny je polotvrdý plátkový eidam, určený pro děti už od jednoho roku. Je to dáno mimo jiné sníženým množstvím tuků a soli, ale i bohatou přítomností vitaminů A, B1, B12, D, E a K. Sýr pro děti obsahuje vápník a celou řadu minerálů. Je vyráběn z čerstvého mléka šetrnou pasterizací při teplotách mezi 75-76 °C, bez přidání barviv a konzervantů. Nové obaly potom vyprávějí příběh myšáka, který nenásilně popisuje první kroky výroby dětského sýra.
Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama