reklama
 

Co můžete ještě dělat, když partner nechce děti

Váš partner nechce mít děti? Poradíme, co můžete ještě zkusit.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Chcete dítě a váš partner ne? Říkáte si, že je to neřešitelný problém? Určitě vás napadají myšlenky, zda se s ním nerozejít. Milujete ho, ale představa, že si nikdy nepochováte vlastní miminko, je šílená. Budeme doufat, že tyto malé tipy vám pomohou se správně rozhodnout.

Ve vztahu je třeba řešit plno věcí, ať jsou příjemné nebo byste o nich nejraději ani nemluvili. Děti patří mezi velmi častá témata hovorů. Co ale můžete dělat, když je muž nechce?

Ukažte mu, že si život bez dítěte neumíte představit

Je důležité, abyste k sobě byli upřímní. Zcela jasně mu řekněte, že nemůžete žít s mužem, který nechce děti, i když ho milujete sebevíc. Neskrývejte své pocity. Pokud i on vás miluje, měl by vám rozumně vysvětlit, proč tolik dítě nechce. Jestli vás odpověď neuspokojí, bude nejspíš lepší se rozejít, než později litovat promarněné roky.

Netlačte na něj

V žádném případě na partnera nikdy netlačte. Neustálé přesvědčování, fňukání či ultimáta s ním nepohnou. Naopak, "zabejčí" se ještě víc.

Doporučujeme: Jak účinně zbavit dítě vztekání? Opravdu to funguje!

Třeba si prochází nějakým těžkým obdobím a nemá chuť se vám svěřit. Problémy v práci, chybí finance nebo má nepříjemné zkušenosti s dítětem z minulosti. Nemluvte o miminku každý den a zkuste opatrně zjistit příčinu. Jestli vám není 40 a nemáte kam spěchat, pak mu nechte čas na rozmyšlenou.

Chce to čas

Pokud při každém rozhovoru o dítěti vybuchne, přestaňte s tím. Hněv ještě nikdy nic nevyřešil. Až bude odpočatý a s dobrou náladou, zkuste mu vysvětlit, že miminko nebude žádnou přítěží a na vašem vztahu se nic nezmění.

Někdy je dobré připomenout, že ve chvíli, kdy zestárnete, budete potřebovat někoho, kdo se o vás postará. Podiskutujte o výhodách a nevýhodách, které s potomky přijdou. Klidně vše sepište na papír a rozeberte jednu věc po druhé. Hlavně mu nechte dostatek času na rozmyšlenou.

Proberte finanční stránku

Dost často je na vině finanční stránka. Kdy má muž pocit, že celou rodinu nedokáže zabezpečit. Je pravda, že děti potřebují spoustu věcí, ale nemusí vás to nutně zruinovat. Zkuste mu navrhnout, jak ušetřit peníze, a přesto žít naplno i s miminkem.

Je dobré nejprve splatit dluhy a naučit se s penězi trochu hospodařit. Můžete se domluvit, že vše vyřešíte např. do dvou let, a pak už s rodinou nebudou problémy. Ve chvíli, kdy se na peníze bude vymlouvat i přesto, že jich máte dost, pak s ním raději neztrácejte čas.

Dítě na zkoušku

Trik, který můžete vyzkoušet jen v případě, že jste do té doby do partnera nehučela o vlastním miminku. Okamžitě by vaši léčku poznal a nejspíš by se pořádně naštval.

Náš tip: 8 věcí, které bychom neměly mužům říkat. NIKDY!

Nabídněte kamarádce, že jí přes víkend pohlídáte caparta a můžete sledovat, jak se partner k němu chová, a zda vůbec téma vlastního potomka můžete nadhodit. Jedno je jisté, když nebude chtít ani po několika letech, nepodřizujte se mu a raději si najděte někoho jiného.

Propíchnutý kondom

Už vás napadlo, že vysadíte antikoncepci nebo tajně propíchnete kondomy? Tak na to rychle zapomeňte. Byla by to cesta do pekla. Mít dítě, aby zalepilo problém, je ta největší chyba a může pro vztah znamenat definitivní konec!

Jak váš muž zareagoval, když jste mu řekla, že jste těhotná? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jezte spolu, zůstanete spolu: 10 důvodů, proč to tak je

Tenisky pořád letí: Které z toho množství vybrat?

Kolik dnes stojí zubař a za co si raději připlatit?Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama