reklama

Chystáte se s dětmi na dovolenou? Víme jak je zabavit!

Cestování s dětmi v autě nebo letadle může být pěkně složité. Podívejte se, jak to vyřešit!

Miminko v autosedačce
Miminko v autosedačce | Foto: Profimedia.cz

Chystáte se na dovolenou a už teď jste ve stresu z toho, jak se bude vaše dítě chovat při jízdě autem nebo dokonce v letadle? Zkuste je zabavit!

Často cestujeme dlouhé hodiny. Nejoblíbenější destinací na dovolenou je Chorvatsko a tam cesta autem trvá dvanáct hodin. Jak děti zabavit na cestě, aby jste se z nich nezbláznili? Čtěte víc!

Snažte své děti bavit

Na dovolenou ve většině případů letíme letadlem nebo jedeme autem. Děti se v autě velmi často nudí a zlobí. Zkuste se na cestu připravit tak, aby vás nic nepřekvapilo. Vaše děti nedokážou udržet pozornost, proto je dobré střídat jednotlivé hry. Do tašky jim přibalte knihy, časopisy nebo tužku a blok.

Určitě nesmíte zapomenout na oblíbenou hračku. Zkuste své děti zabavit tím, že jim necháte kreslit fotografie z cesty. Musí nakreslit vše, co se jim po cestě líbí. Střídejte pomalé hry s těmi aktivnějšími.

Jak se z cestování nezbláznit?

Pokud u vás v rodině nefunguje hra na bobříka mlčení, určitě tisíckrát uslyšíte větu "Už tam budeme?" Nejlepší je dětem dát do ruky mapu cesty a nechat je pozorovat, jak cesta ubíhá. Pokud mapy nezaberou, zazpívejte si. Udělejte si v autě malý koncert a vzájemně se obodujte.

V případě, že zpěv není koníčkem vašich dětí, zahrajte si slovní fotbal. Jeden řekne slovo a druhý musí říct slovo, které začíná na písmeno končící u předešlého slova.

Zacpěte dětem pusu

Určitě zabalte na cestu dostatek různorodého jídla a dobrot. Zapomeňte na jídlo s rychlím cukrem. Velmi rychle po takových potravinách dostanete hlad. Nakrájejte ovoce nebo zeleninu na zobání. Určitě dodejte dětem dostatek tekutin, jinak budou podrážděné. Zkuste si s dětmi v autě malou rozcvičku a rozhýbejte ztuhlé tělo. Mrkejte, tleskejte nebo bimbejte hlavou ze strany na stranu.

Cestujeme letadlem

Pokud zvolíte letadlo za dopravní prostředek na vaší dovolenou, uvažujte do předu. Malé děti potřebují něco na cucání, dudlík, bonbón a u větších zkuste žvýkačku. Zabráníte tak nepříjemnému tlaku v uších. Vše potřebné si zabalte do příručního zavazadla a kočárek vezměte skládací, abyste ho mohli odložit na palubě a nemuseli ho dávat do nákladového prostoru. Pusťte dětem hudbu do sluchátek nebo nějaký film.

 

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama