reklama

Chcete počít kluka? Pohlaví dítěte záleží na váze otce

Budoucí pohlaví dítěte také ovlivňuje hmotnost muže, který dítě zplodí. Muži s nadváhou mají až o 7 % větší šanci zplodit syna.

Foto: Thinkstock

Je to jedno, hlavně, že bude miminko zdravé... To je samozřejmě nejlepší možná odpověď na otázku, jestli chcete kluka, nebo holku.

Jenže... Když táta touží po klukovi a má doma dvě holky, nebo když máma odjakživa chtěla mít doma malou princeznu, pak je zajímají i babské rady a tipy, které žádný lékař oficiálně nepodpoří.

Dokonce i medicínské výzkumy jsou v tomto případě opatrné, Obvykle jde o statistiky, které za směrodatnou považují odchylku několik procent nad normu. O moc víc totiž přírodu ošidit nejde.

Jídlo ovlivní pohlaví dítěte

Zda se narodí holčička, nebo chlapeček, je dáno tím, která spermie oplodní vajíčko: Spojí-li se s vajíčkem spermie nesoucí chromozom Y, narodí se kluk, jestliže spermie s chromozomem X, pak holka. Přes to nejede vlak. Můžete však přírodě trochu napomoci.

Doporučujeme: Jak ovlivnit pohlaví dítěte při početí? Jde to!

Ženské zárodky jsou totiž odolnější než mužské, takže při nepříznivých podmínkách přijde na svět spíš holčička, zatímco v časech blahobytu budou ženy rodit spíše kluky

Podle studií univerzit v Oxfordu a Exeteru je u žen, které se snaží otěhotnět a mají jídelníček s vyšším obsahem kalorií, vyšší pravděpodobnost, že porodí chlapečka. Nižší hladina sacharidů a glukózy pak postačí "jen" na děvčátka.

Stejně tak mají vyšší šanci počít syna ženy, které konzumují každý den obiloviny a jejichž strava je bohatí na draslík, vápník a vitaminy. Jde o to, že nedostatek si tělo matky překládá jako varování, že panuje všeobecná bída, a proto v souladu s největším živočišným příkazem zachovat rod produkuje samičky.

Čtěte také: Chci kluka, ale narodila se mi holka, co s tím?

Podobným mechanismem se na volbě pohlaví podílí i stres matky: Čím hůř se cítí, tím spíš porodí dceru.Je samozřejmě nesmysl pokoušet se touto cestou dosáhnout vytouženého pohlaví dítěte - přejídání stejně jako podvýživa vedou  ke zdravotním rizikům matky i potomka. Nicméně základní trend se odhadnout dá.

Tátové s nadváhou plodí syny

Zřejmě s ním souvisí i další vědecký poznatek: Budoucí pohlaví dítěte také ovlivňuje hmotnost muže, který dítě zplodí. Muži s nadváhou - konkrétně s větším obvodem pasu - mají až o 7 % větší šanci zplodit syna.

K tomuto závěru dospělo zkoumání čínských vědců z univerzity v Pekingu. Ti podrobili otázkám 8500 manželských párů, které podstoupily léčbu neplodnosti, a přišli na to, že muži s nadváhou a obezitou zplodili víc synů. Důvodem je zřejmě fakt, že silní muži mají víc spermií nesoucích chromozom Y.

Tlustí tátové nemají ovšem vyhráno. Je totiž otázka, zda budou jejich synové stejně zdraví jako potomci mužů s normální hmotností. Vysoká obezita navíc výrazně snižuje tvorbu a kvalitu spermií nehledě na problémy s erekcí, takže ani tento způsob předurčení pohlaví nelze doporučit.

Nejlepší cestou proto bude dodržovat zdravý životní styl a svěřit pohlaví dítěte do rukou moudré matky přírody.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Složení stravy těhotných žen má vliv na pohlaví dítěte

Očichávali se spolužačkou gumu: Perly ze žákovských

Chcete otěhotnět? Jezte "potraviny plodnosti"!

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama