reklama

Cena Sophia

Máte ve svém okolí ženu, pro kterou byla mateřská dovolená impulzem k rozběhnutí vlastního projektu? Nominujte ji na Cenu Sophia. Nazáleží na tom, zda se jedná o podnikání, dobročinný projekt nebo malý start up. Důležité je, že vznikl #dikydetem.

Oceňujeme ženy, které smysluplně využily životní změny, jež nastaly s příchodem jejich dětí.

O projektu

Po úspěchu loňského ročníku soutěže o nejzajímavější projekty žen, které vznikly díky jejich dětem, vyhlašuje Žena.cz další ročník soutěže Cena Sophia. Smyslem soutěže je inspirovat další ženy na mateřské dovolené ke společenské angažovanosti.

Projekt Cena Sophia oceňuje ženy, které rodičovskou dovolenou využily k rozběhnutí projektů, které mají pozitivní dopad na jejich okolí. Nominace odstartovaly symbolicky 13. května na Den matek. Nejsou omezeny věkem, životním obdobím ani zaměřením konkrétního nápadu. Hodnotí se především výjimečnost a společenský přínos.

„Je pro nás ctí upozorňovat na aktivní ženy, které mají chuť a ambici dál vstupovat do veřejného prostoru a podílet se na jeho vytváření. Pokud jejich příklad inspiruje další, budeme velmi rádi,“ říká Josef Pazderka, šéfredaktor Aktuálně.cz, jehož je web Žena.cz součástí.

nahoru

Oceněné ženy

V loňském ročníku byly oceněny:

Magdaléna Bouškováweb od sousedky

Každá žena ví, že mateřská dovolená není žádné leháro. Jsou dny, kdy si kvůli nepřetržité péči o dítě nemáte šanci ani na chvíli sednout, a tak si zvyknete, že jste v neustálém fyzickém i psychickém zápřahu.

Některé ženy, které dříve pracovaly v kanceláři, se nemohou dočkat, až se z ní zase osm hodin denně nehnou a po letech na mateřské dovolené si toho sezení zase trochu užijí. To ale nebyl případ Magdalény Bouškové, která si návrat do kanceláře nedovedla představit. Potřebovala kreativnější práci, kterou by mohla dělat z domova a přitom stíhat i péči o děti. Začala se věnovat tvorbě webových stránek a dnes má firmu Web od sousedky.

Petra Šetelenadační fond Štěpánka

Akční maminka Petra Šetele v těhotenství začala psát blog, kde po porodu propagovala tzv. kontaktní rodičovství. Chtěla s ním seznámit i ostatní ženy, a tak si otevřela kurz tancování pro maminky s dětmi v šátku.

Zájem o kurzy byl tak veliký, že Petra začala pořádat další akce. Mimo jiné jednou vyrobila maňásky, které nabídla k prodeji po kurzu tancování. Lidem se tak líbily, že byly ihned vyprodané a Petra všechny utržené peníze věnovala Klokánku. A aby těch aktivit neměla málo, nyní zakládá nadační fond jménem Štěpánka.

Klára Vítková RulíkováKlub dvojčat

Když se Kláře v roce 1993 narodila dvojčata, nebyly nikde dostupné informace a užitečné rady jak pečovat o dvě miminka najednou. V té době nebyl ani internet, a tak jí kamarádky posílaly ze zahraničí časopisy, ze kterých mohla čerpat.

Na popud nedostatkem informací a rad o životě s dvojčaty se Klára rozhodla založit Klub dvojčat a vícerčat v ČR. V roce 1999 se jí život opět obrátil na ruby a narodil se jí syn s těžkou vrozenou vadou. Trávila s ním spoustu času v nemocnicích. Pro zkrácení dlouhých chvil začala psát články a v roce 2002 vydala svou první knihu o dvojčatech.

nahoru

Jak se přihlásit

Do soutěže se mohou přihlásit ženy, které založily podnikání nebo zajímavý projekt v době, kdy na mateřské/rodičovské dovolené pečovaly o dítě.

• Soutěž není časově omezena, může se tedy přihlásit i žena, která již mateřskou ukončila.
• Stejně tak není projekt omezen žádným odvětvím či byznysovým rozměrem.
• Hodnotí se výjimečnost nápadu i společenský přínos.

Svůj příběh v krátkosti napište na e-mail [email protected]

Neváhejte, nominace jsou otevřené do 31. srpna 2018.
Sledujte web Žena.cz a brzy se dozvíte více.

nahoru
reklama
reklama