reklama

Braňo Polák radí: Jak se zabavit v sychravých dnech?

Napadlo vás někdy, že podzim je sice krásným, ale nejnudnějším ročním obdobím? Jak se zabavit, když je venku ošklivé počasí? Našli jsme zábavu pro celou rodinu.

Foto: Dixit

Napadlo vás někdy, že podzim je sice krásným, ale nejnudnějším ročním obdobím? Zatímco v létě se nenudíme ani chvíli - můžeme být až do večera venku, jezdit na výlety je tak nějak přirozenější a doma nás to vlastně nebaví. V zimě, když je sníh, tak se také zabavíme snadněji, a nejen my, ale především naše děti. Co ale na podzim?

Když je venku mlha a prší, člověk by psa, natož svoje děti ven nevyhnal. Ty se ale doma za chvíli začnou nudit. Zoufalý rodič jim pak pořád dokola pouští ty samé pohádky, případně jim (mírně řečeno) domlouvá, ať chvíli neotravují. Přitom ale existuje zábava, která nadchne nejen je, ale i vás.

Co tím myslíme? Skvělou společenskou hru Dixit, kterou může hrát tři až šest hráčů, a to bez ohledu na jejich věk, pohlaví, nebo dokonce národnost. Až uvidíte netradičně zpracované ilustrace na kartách, už vás ani nenapadne, že právě vás nebo vaše dítě tohle bavit nebude.

Taková karta totiž může mít spoustu významů, a právě ten musí vaši spoluhráči odhalit, aniž by vaši kartu viděli. Obrázek vám možná připomene člena rodiny, nějaké zvíře, ale během hry můžete, co vidíte, vyjádřit i pantomimou nebo písničkou. Má to ale i malý háček.

Danou kartu by neměli odhalit úplně všichni spoluhráči, jinak nezískáváte žádný bod. Do předvádění je tedy třeba zapojit i trochu šibalství, abyste sice napověděli, ale zase ne moc. Uznejte - není úžasné někoho zcela beztrestně poslat takzvaně na slepou kolej?

Tahle hra je zkrátka nejen zábavná, ale také si díky ní rozjasníte fantazii a kreativitu, rozšíříte slovní zásobu a také se navzájem lépe poznáte, což zrovna s dětmi někdy bývá kámen úrazu, že?

Chcete ještě nějaký důkaz o kvalitách hry Dixit? Není problém: Zamiloval si ji dokonce i herec Braňo Polák, kterého na ní nejvíc baví možnost vymýšlet si různorodé příběhy, a navíc si pochvaluje, že tady jde o hru a ne o to, kdo prohrál nebo vyhrál: "Jsem nervák a nerad prohrávám. Ale Dixit jsem si okamžitě zamiloval," svěřil se nám.

Má ale i spoustu dalších důvodů, proč ho hra naprosto pohltila. Chcete je slyšet? Podívejte se na video:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

První role hollywoodských hvězd: Pamatujete si je?

10 nejlepších a dojemných knih, u kterých si pobrečíte

Máte talismany pro štěstí? Podle vědců skutečně fungují

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama