reklama

Bazény a aquaparky: Kde je nejčistší voda?

Z hlediska vodních sportů je na tom Praha tak dobře, že bychom mohli cizincům připadat jako národ lachtanů. Mimo jiné tu máme největší zábavní aquapark ve střední Evropě.

Foto: Isifa/Thinkstock

Z hlediska vodních sportů je na tom Praha tak dobře, že bychom mohli cizincům připadat jako národ lachtanů. Mimo jiné tu máme největší zábavní aquapark ve střední Evropě.

Největším problémem pražských bazénů je ovšem přelidněnost. Když musíte uhýbat před stokilovým pánem, který se hrne bezohledným kraulem jako buldozer nebo před hejnem rozdováděných dětí, co vám skáčou ze stran rovnou na záda, dost to jednoho otráví... Pokusili jsme se srovnat nabídku pražských bazénů.

Bazény pro dospělé

Plavecký bazén v Podolí

Podolí je asi z pražských bazénů nejznámější. Je zde vnitřní 50 m bazén a dva venkovní: 50 m  a 33 m. V zimě je otevřený jen vnitřní bazén a 33 m venkovní. Problémem je přelidněnost (pokud nejste dost otužilí a nevystačíte si s venkovním bazénem) a časté krádeže. Doporučujeme nechat si cennosti u šatnářek v trezoru. Vstupné: 90 minut 99 Kč, 120 minut 119 Kč.

Plavecký stadion Slavia Praha

Plavecký stadion Slavia Praha najdete ve Vršovicích v městské části Praha 10. V areálu jsou dva velké plavecké bazény, vnitřní 25 metrů a venkovní 50 metrů. Nevýhodou je hodně chorovaná voda. Vstupné: 60 minut 90 Kč.

Areál SK Motorlet

Areál SK Motorlet v Radlicích nabízí krytý, 25 metrů dlouhý bazén, který má spolu s Hostivaří jednu z nejčistších vod v Praze. V ceně vstupu do bazénu je také sauna a odpočívárna. Vstupné: 90 minut 120 Kč.

Doporučujeme: Které pražské koupaliště je nejlepší?

Bazén Hostivař

Bazén Hostivař patří k nejčistším v Praze. Čistota vládne i v šatnách, Je ovšem třeba dát si pozor, kdy do bazénu jdete. Hostivař totiž patří pod správu Karlovy univerzity a je určen pro výuku jejích studentů. Z hlediska využití veřejnosti je bazén přístupný pouze kvůli dostatečnému vytížení. Ideální je proto chodit tam o víkendech, ale zjistěte si předem, zda nebudou probíhat nějaké závody. Vstupné: 60 minut 85 Kč.

Axa a YMCA

Jako další tipy lze uvést dva sousední bazény v centru poblíž metra Florenc. Oba jsou malé, levné a docela skryté. Ten pevně jmenovaný najdete v hotelu Axa (60 minut 60 Kč), druhý potom o dvě stanice tramvaje dál v budově organizace YMCA (60 minut 85 Kč). Zmíněné bazény jsou čisté a okolo poledne se vám leckdy poštěstí, že ve vodě plavou třeba jen tři lidé.

Plavecký areál Šutka

A neměli bychom zapomenout ani na úplně nový, super moderní plavecký areál Šutka v Troje v Praze 8. Zahrnuje aquapark s dvěma skluzavkami (73 m a 74 m) a bazénem dlouhým 50 m, který plně vyhovuje standardům plaveckých soutěží. Klidně se tu může konat i mistrovství světa. Bazén využívá na čištění vody UV lampy, takže chlór bude ve vodě obsažen minimálně a její čistota bude špičková. Výše vstupného je plánována na 125 Kč za hodinu s 15 minutami na převléknutí. Samozřejmostí jsou elektronické náramky, které umožňují zamykat a odmykat šatní skříňky a vstup do areálu. Jak to na Šutce vypadá, se můžete podívat na videu:

Aquaparky ocení hlavně děti

Pro rodiny s dětmi, zejména pokud nehledí na nějakou tu korunu, jsou ideálním místem k relaxaci velké aquaparky. Mimo jiné tu máme největší zábavní aquapark ve střední Evropě. Jmenuje se Aquapalace a leží v Čestlicích kousek za Prahou. Tento obří vodní svět na východním okraji metropole nabízí pod jednou střechou zábavu a odpočinek pro celou rodinu. Jeho srdcem je vnitřní plavecký bazén a dětský bazén s oblíbeným vrakem pirátské lodi.

Děti i dospělí se vyřádí na spoustě atrakcí ve třech palácích a venkovní zóně: mohou si užít šest tobogánů, tři skluzavky, spacebowl, ale také venkovní bazén a bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště se skluzavkami a brouzdališti, dekorativní akvária s mořskými hvězdicemi, ježky, korály, pestrobarevnými rybičkami a žralokem černoploutvým. Celý vodní svět je protkán 450 metry místy pomalé, místy dravé řeky. Vše doplňují vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky a půvabná venkovní zahrada.

Těm, kdo si chtějí vyzkoušet něco exotičtějšího, nabízí vodní svět potápěčskou jámu o hloubce 8 metrů, kde lze pod dozorem vyzkoušet zkušební ponor anebo absolvovat kurz potápění. Rodiče mají možnost odložit své ratolesti na chvilku v dětském koutku, kde se o ně zdarma postarají profesionální animátorky, a využít další sportovně-relaxační služby: saunový svět s nabídkou finských i klasických saun a římských lázní, moderně vybavené fitness, spa-wellness s hydromasážními vanami, soláriem či exotickými procedurami rassoul či hammam a kosmetickými službami. Vstupné na dvě hodiny činí pro dospělé 435 Kč, pro děti 295 Kč, ale vyplatí se vám zůstat alespoň na půl dne.

Další známé české aquaparky

Bazénů je v ČR spousta, jmenujme jen namátkou ty největší: v Praze najdete Aquadream Barrandov a Aquacentrum Lagoon Letňany, v jižních Čechách ve Frymburku Aquapark Lipno, a dále velké bazény v Táboře a Jindřichově Hradci, na západě se dobře vykoupete ve Františkových Lázních, Plzni a Horažďovicích, na severu v Liberci (Aquapark Babylon), Mostě, Špindlerově Mlýně, Jičíně a Rychnově nad Kněžnou, na východě v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Jihlavě a ve středních Čechách v Neratovicích, na Kladně, v Kolíně, Hořovicích a v Berouně. A to jsme ještě spoustu menších bazénů vynechali...

Jak krytý bazén se nejvíc líbí vám? Co za zábavu nabízí dospělým a dětem? Kde není přelidněno a mají čistou vodu? Kde se děti nejlépe vyřádí? O tom můžete diskutovat pod článkem.

zdroj: praha-levne.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dítě zvané TO: Chlapec, ze kterého máma udělala otroka

Menstruaci lze chápat jako selhání, říká porodník

Na malostranském hřbitově leží svatá holčička

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama