reklama

9 znaků: Podle čeho poznáte správného tátu?

Váš partner chce děti? A chce je fakt hodně moc? Jste šťastná žena! Nicméně také byste se měla trochu zamyslet: Bude dobrý táta? Odpověď je snadná. Víme, podle čeho to spolehlivě poznáte!

Foto: Isifa/Thinkstock

Váš partner chce děti? A chce je fakt hodně moc? Jste šťastná žena! Nicméně také byste se měla trochu zamyslet: Bude dobrý táta?

Odpověď je snadná. Víme, podle čeho to spolehlivě poznáte!

1. Je starostlivý a pozorný

Pokud vám věnuje záplavu péče a lásky právě ve chvíli, kdy to opravdu potřebujete, je to ten pravý. Děti vyžadují pozornost každou minutu. Správný rodič musí být připraven čelit jejich náladám a naplňovat jejich potřeby i ve chvíli, kdy se mu totálně nehodí.

2. Neděsí ho emoce

Dobrovolné vyjadřování emocí, zejména lásky a náklonnosti, nepatří k silným mužským stránkám. Nestydí se vás na veřejnosti držet za ruku nebo políbit? Dává najevo náklonnost ke štěňatům nebo koťatům?

Doporučujeme: Kdy syn potřebuje víc tátu než mámu?

To je pro budoucího  tátu vzácná a vynikají vlastnost. Umožní mu vybudovat si s dětmi silné emocionální pouto.

3. Zvládá dobře stres?

Občas se věci prostě nedaří... Ale váš partner s nadhledem zvládá i dny, kdy není posvícení? To se mu při výchově bude hodit. Odpovědnost za děti člověka hodně změní, ale neměl by se pod ní beznadějně hroutit.

4. Podělí se s vámi o zamilované jídlo?

I to je velmi dobrá známka do budoucna. Tenhle malý test ukáže, jestli je dost velkorysý na to, aby vyšel vstříc nejrůznějším dětským přáním. Lakomec, který si hlídá nejlepší sousta, nebude pro děti tím správným tátou, ten myslí v první řadě na sebe.

5. Dokáže mluvit otevřeně?

Nejenže dává najevo svou lásku k vám, ale dobře se s ním hovoří i o budoucích plánech do života? Berte ho všema deseti, tenhle k dětem prostě patří! A navíc víc, co chce.

6. Vaříte a uklízíte oba dva?

Považuje úklid a vaření výhradně za ženskou doménu? Tak to se v příchodem dítěte rozhodně nezmění! Pokud to zrovna není milionář, který vám poskytuje apanáž sto tisíc měsíčně, pryč od něj! A možná i když je to milionář... Skutečné partnerství vyžaduje spolupráci po všech stránkách. Včetně péče o domácnost.

7. Dokáže se obětovat?

Odpovědný, obětavý a přizpůsobivý partner se vzdá fotbálku nebo pivka s kamarády, když vám není dobře nebo potřebujete pomoci, protože nestíháte v práci. S dětmi bude takových příležitostí spousta, proto už teď pozorně sledujte, co pro něj opravdu znamenáte a nakolik se dokáže obětovat pro rodinu.

8. Dá se na něj spolehnout?

Co řekne, to platí, nebo jsou u něj spíš sliby - chyby? To je moc důležité. Když váš partner něco slíbí, měl by to také splnit, bez připomínání a přemlouvání. Pokud vám dá víc práce ho donutit, aby přišrouboval poličku, než kdybyste si to udělala sama, k čemu by vám pak byl s dětmi?

9. Má vás opravdu rád?

To je prostě základ. Vy představujete základní stavební kameny, na kterých bude stát celá rodina. Respekt, tolerance a hluboká náklonnost jsou maltou, která vás spojí do nerozlučného celku.

Pokud jste na všechno předchozí otázky odpověděla "ano", sama už na miminko myslíte a navíc s partnerem sdílíte podobné názory na výchovu dětí, můžete jít směle do toho.¨

zdroj: Wmnlife.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bydlíme v panelákovém 2+kk. Je nás tam pět...

"Nedělej to, tati," naříká syn, jemuž otec sebral nos

5 varovných příznaků mrtvice. Poznáte je?

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama