reklama

9 tipů na dobré letní tábory, kde ještě zbývá místo

Našli jsme pro vás několik pěkných táborů nejrůznějšího druhu: klasické i příměstské, jazykové, s koňmi, loděmi, plaváním, in-liny, airsoftem... Vybírejte!

Foto: Isifa/Thinstock

Prázdniny na dohled, dvě měsíce školního volna také. Ovšem dva měsíce volna z práce nikoli, a tak musí rodiče přemýšlet, jak své děti v létě zabavit a kdo se o ně postará.

Babička s dědou jsou samozřejmě ideální možností, zvlášť pokud jim ještě slouží zdraví a bydlí na vesnici. Ale ani jim nemůžete hodit dítko na krk na několik týdnů. jejich volného časuDětský tábor tak představuje báječné řešení pro všechny zúčastněné: Rodiče vědí, že je o dítě dobře postaráno, a mohou si i trochu sami odpočinout. A jejich ratolesti si užijí prázdniny plné dobrodružství, zábavy a poznávání něčeho nového.

Doporučujeme: 5 vyzkoušených tipů, jak vybrat dětský letní tábor

Našli jsme pro vás pár pěkných akcí, kde se bude vašim dětem určitě líbit. Kam je poslat na tábor na poslední chvíli?

Život na farmě

V kolik chodí spát slepice? Kde se bere mléko? A má rádo prasátko drbání? To všechno se vaše děti dozvědí na táboře se zvířaty na jihočeském statku. V krásném a čistém prostředí se děti seznámí se spoustou zvířat a zažijí hodně zábavy. Svezou se na koni, naučí se pečovat o koně, ovce, krávy, prasátka, králíky nebo třeba o slepice či kachny. Odnesou si spousty zážitků, zjistí něco o pěstování zeleniny a ovoce, vyzkouší si jak se peče chleba, jak vyrobit jogurt či jak se dojí kráva. V rámci tábora proběhne i řemeslná dílnička, kde si vyzkouší předení na kolovrátku, vyrobí si plstěné mýdlo, malou hračku či ručně malované tričko. Připravena je i celotáborová hra a noční bojovka. Stravování pětkrát denně v podobě domácí kuchyně. Mladší děti spí ve zděném penzionku v areálu ranče, starší ve stáji na seně a nebo ve stanech.
Místo: Probulov
Termín: 18. - 25. 8. 2015
Věk: 6 - 15 let
Cena: 4 000 Kč, u sourozenců sleva 200 Kč

Hejbni mozkem!

"Po apokalypse je planeta Země naprosto zničená. Přeživší mají obtížný úkol - připravit plán na záchranu lidstva na jiné planetě, kam budou transportováni. K dispozici je několik planet, které však nejsou pro život zdaleka tak ideální, jako byla planeta Země."

Pošlete vaše dítě na příměstský tábor, na němž se stane součástí týmu hrdinů, kteří vytvoří plán na záchranu lidstva na nové planetě! Co děti čeká? Myšlenková mapa, time management, schémata, grafy, brainstorming, vlastní prezentace
Místo a termíny: zde
Věk: 9 - 15 let
Cena: podle jednotlivých akcí

Příměstský tábor pro plaváčky

Pestrý program se zaměřením na plavání, sportovní aktivity ale také výtvarné činnosti čeká děti na příměstském táboře v pražském Baby Clubu Juklík. Děti tam přichází mezi 8.15 - 9  hod. a rodiče si je vyzvedávají mezi 16.30 17 hod. Ze čtvrtka na pátek se v Juklíku spí, případně si rodič může dítě vyzvednout kolem 20 hod. a ráno zase přivést. Cena zahrnuje stravování třikrát denně a instruktoři dbají na celodenní pitný režim. Jestli vaše dítě ještě neumí plavat, po skončení tábora bude voda jeho oblíbeným živlem, jestli plavat už umí, vrátí vám malou rybičku!
Místo: Juklík Praha 5
Termín: červenec a srpen
Věk: 3,5 - 10 let
Cena: 3 700 Kč, u sourozenců sleva 400 Kč

Harry Potter

Táborová základna Morgana se nachází na rozhraní lesa a louky v romantické krajině nedaleko města Ledeč nad Sázavou. Ubytování je po dvou v klasických stanech s dřevěnou podsadou. Doporučujeme dovézt si vlastní karimatku. Stravování je zajištěno 5x denně, vaří dva zkušení táboroví kuchaři a děti se na přípravě jídla občas také podílejí.

Čtěte také: Nudíte se? Vyzkoušejte exit game: Uteč, nebo zemřeš!

Hlavní náplní je celotáborová hra Harry Potter, proto vybavte své dítě kostýmem - obyčejná bílá košile a černý plášť. Kouzelnické hůlky si děti budou vyrábět samy. Na programu jsou také výlety pěšky, vlakem nebo autobusem, koupání, táboráky, míčové a různé společenské hry, soutěže a v případě deštivého počasí hry v jídelně. Potřebné vybavení: spacák, ešus, karimatka
Místo: Hradec u Ledče nad Sázavou
Termín: 18. 7. - 1. 8. 2015
Věk: 9 - 15 let
Cena: 3 300 Kč

Vodácký putovní tábor s Tygry

Vedoucí a děti tábora vodáckého oddílu Tygři mezi sebou rádi přivítají další kamarády a kamarádky na vodu i na souš. "Náš tábor je neustále v pohybu - když zrovna nejedeme po řece, vypravíme se do přírody. Letos se vydáme na Tichou Orlici," zvou vedoucí Vokoun, Pyškot a Toust. V ceně je doprava, ubytování a strava. Spacák a karimatku s sebou!
Místo: Tichá Orlice
Termín: 15. - 23. 8. 2015
Věk: 9 - 14 let
Cena: 2000 Kč (bude upřesněna)

Putování časem

Příměstské letní tábory s angličtinou mají tentokrát sci-fi téma Putování časem. "Vydáme se na dobrodružnou pouť proti proudu času. Proměníme se v egyptské mumie, změříme síly v rytířských soubojích, vyrobíme originální šperky pro královny nebo budeme pokoušet štěstí při rýžování zlata na Klondiku. Většina her a aktivit bude odehrávat v angličtině podle metodiky Wattsenglish. Každý táborník dostane speciální táborové materiály - knížku a DVD," láká hlavní organizátor Steve.
Místo a termín: zde
Věk: školní
Cena: 2990 Kč / 5 dní

Airsoft camp

Pro dobrodružné nátury bude ideální Airsoft camp, který pořádá Speciální partyzánská jednotka (SPJ). Tým profesionálů, který ji vede, má zkušenosti s dětmi. Airsoft, military a pobyt v přírodě jsou potom koníčkem vedoucích.
Děti se snaží motivovat k přirozenému pohybu. Své velké dobrodružství prožívají účastníci kempu v reálných podmínkách, ale ze dodržení bezpečnostních pravidel.

Co myslíte: Vyvolávají hry se zbraněmi u dětí násilí?

"Neděláme z dětí chladnokrevné zabijáky, ale učíme je, aby při individuelní hře nezranili sebe ani ostatní. Hraje se na dobývání vlajek, vrcholu, pevnosti, vysvobození rukojmího, ochranu významné osoby či plnění různých bojových úkolů. Hraje se čestně," vysvětlují. "Při plnění úkolů musí spolupracovat s ostatními v týmu. Vznikají tak velké kamarádské vazby. Naučí se zorientovat  v terénu, poskytnout základní laickou první pomoc, dostanou pod kůži trochu disciplíny. Zjistí, že fyzická kondice je výhodou pro fungování v běžném životě. Večer u táborového ohně se o zážitky podělí se stejně zaměřenými kamarády."
Místo: Rešice
Termín: 12. 7. - 25. 7. 2015
Věk: 10 - 17 let
Cena: 6 900 Kč

Léto v sedle

Jízdárna Zmrzlík v Praze 5 nabízí týdenní jezdecký tábor, který zahrnuje ježdění na koni 2× 30 minut (jeden výcvik na jízdárně, jedno vodění v přírodě), péči o koně (čištění, příprava k ježdění) a práci ve stáji (mytí žlabů, zametání), ale také teoretickou část, kde se děti seznámí se sedlem a uzdečkou a společenské hry. Pozor, tábor je bez jídla - vezměte si s sebou, stejně jako vhodné oblečení, helmu, dlouhé přiléhavé kalhoty a holinky. V ceně dozor, pojištění, pomůcky.
Místo: Jízdárna Zmrzlík, Praha 5
Termín: 24. 28. 8. 2015
Věk: 6 - 15 let
Cena: 2 000 Kč

Zábavný kurz in-linů

Týdenní kurz in-line bruslení v pražské Galerii Harfa zabaví děti od pondělí do pátku vždy od 8.30 do 13 hodin. Podle počasí se vydají buď na venkovní plochu či do unikátní tělocvičny Monkey´s Gym. Povede je zkušený lektor, který dítko naučí na bruslích nejdřív stát a ťapat. Postupně se při bruslení osamostatní a zkusí jezdit samo. Vše bude ale hlavně zábava: Na děti čeká jízda mezi kužely, střelba na bránu a spousta dalších her. Díky propracované metodice uvidí výsledky už po několika dnech. Brusle a chrániče musí mít děti vlastní, v ceně je svačina a pitný režim.
Místo: Galerie Harfa
Termíny: 13. - 17. 7., 20. - 24. 7., 10. - 14. 8., 17. - 21. 8. 2015
Věk: od 4 let
Cena: 2 250 Kč

zdroj: Praha-levne.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Záhadný larp: Dobře utajené hry mladých

Mapa příjmení ČR: Najděte příbuzné a slavné jmenovce!

Co (ne)dělat, aby parfém dlouho voněl

Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama