reklama

5 skvělých tipů: Kam s dětmi o zimních prázdninách?

Zatím to se sněhem není žádná velká sláva, ale určitě už brzy napadne. Pak už možná bude pozdě hledat ubytování v horách na lyžovačku s dětmi. Poohlédněte se raději s předstihem!

Foto: Profimedia.cz

Zatím to se sněhem není žádná velká sláva, ale určitě už brzy napadne. Pak už ale možná bude pozdě hledat příjemné ubytování v horách na lyžovačku s dětmi. Poohlédněte se raději s předstihem!

Vytipovali jsme pro vás čtyři horské destinace, kde si užije zimní prázdniny s lyžováním celá rodina s dětmi.Tak kam vyrazíte?

Benecko: Lyžování pro děti zdarma a ještě něco navíc

Benecký skiareál s 11 vleky, čtyřsedačkovou lanovkou, slalomovými dráhami, dvěma snowparky pro freestylisty, dětským skipark a dvěma snowtubingovými dráhami připravil pro děti resp. jejich rodiče mimořádné lákadlo: Od 3. do 21. ledna lyžují děti do 12 let zcela zdarma! Více se dozvíte na webu Benecko.info 

Na Benecku dobře vědí, jak nalákat rodiče i jejich ratolesti. Za výčet pravidelně pořádaných akcí by se nemuselo stydět ani nejvyhlášenější alpské středisko. Tak například: Každý zimní pátek si děti užijí "Slalom special na beneckém smrťáku," v sobotu děti zabaví Benecké pasování, zábavná hra, pořádaná místní lyžařskou školou.  Na neděle jsou přichystané akce zvané Sněhománie neboli dětské hry s diskotékou. Každostředeční noční bojovky se zase rodičům postarají o drahocenné chvilky volna. Lyžařští instruktoři povedou děti Cestou za pokladem.

Šumava: Luxusní lyžovačka v Kašperkách

Pokud toužíte po tom, aby se vaše děti naučily lyžovat, bavilo je to a vy s tím neměli žádnou práci a naopak si taky zaslouženě odpočinuli, vyzkoušejte Nebespán v Kašperských Horách. Pořádají tady unikátní lyžařskou školku, poradí, kam na výlet a zajistí, že si skutečně odpočinete.

Doporučujeme: Rady zkušené matky: Na lyže s dětmi v pohodě

Školka je určena pro děti od 4 do 10 let a probíhá v lyžařském areálu Lišák přímo v Kašperských Horách, na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem. Výuka je přizpůsobená potřebám nejmenších dětí - k dispozici je vyhřívaná klubovna, teplý čaj a svačinka či úschovna lyžařského vybavení. Velké děti se učí lyžovat také na velkém vleku a přihlásit je můžete i na lekce snowboardingu. Součástí areálu je i dobře vybavená herna.

"Děti absolvují deset hodin kvalitní výuky a tři odpoledne plné zábavy. Vyzvedáváme a vracíme je přímo do hotelu - nemusíte ani sundat bačkory. To ocení zejména maminky, které přijíždějí samy a často ještě také s menším dítětem," říká Sabina Kmecová, zkušená instruktorka lyžařské školky.

Za návštěvu stojí i dvě místní muzea, v nichž se lze vrátit do minulosti a podívat se, jak se dříve žilo na Šumavě, nebo si prohlédnou krásné staré motorky. A akční rodiny mohou vyrazit na nedaleký hrad Kašperk anebo si užívat speleoterapii v jeskyni v místních Šumavských lázních.

Jizerky: Víkendová školička na Severáku

Pro Pražáky patří Jizerské hory spolu s Krušnými díky spojení po mladoboleslavské dálnici k nejdostupnějším. Skiareály Bedřichov, Severák a Tanvaldský Špičák nabízejí služby jednoho skipasu. Skiaréna Jizerky díky jejich spojení nabízí 17 km sjezdovek, 21 vleků, lanovku a 2 pohyblivé koberce pro děti.

Ty se nejlépe vyřádí na Severáku v Hraběticích u Janova nad Nisou. Místní víkendová lyžařská školička nabízí kurzy lyžování i snowboardingu. Je určena dětem ve věku 4 -7 let a zahrnuje uzavřený cyklus šesti lekcí, které probíhají vždy v sobotu nebo v neděli. Pro děti je vždy připraven svah s pomůckami, slalomy a hračkami pro zábavnou výuku lyžování.

V polední přestávce, kterou tráví děti s rodiči, jsou k dispozici přilehlá stravovací zařízení a dětská herna v chatě Malá Arnika či zázemí Na Kampě, kde je možné stravování z vlastních zásob a odpočinek v teple. V případě únavy dětí jsou tyto prostory k dispozici i během lekcí. Jízdné na všech vlecích v areálu je zahrnuto v ceně kurzu. Na jeho závěr pak proběhne závod a karneval. Stravu a dopravu dětí na Severák a zpět zajišťují rodiče.

Krkonoše: Herlíkovice, Šachty a Kamenec

Největší krkonošský areál Herlíkovice nabízí 12 kilometrů sjezdovek, kam vás doveze 2 lanovek a 7 vleků. Místní moderní dětský skipark je bezpečně oddělen od provozu veřejných sjezdovek. Lyžařský škola nabízí výuku lyžování i snowboardingu soukromou nebo skupinovou. Svah pro děti je vybaven mnoha atrakcemi a výukovými prvky, např. pojízdným pásem, dvěma lanovými vleky, lyžařským kolotočem, parkury, slalomy, figurkami či kužely. Nechybí ani zázemí v podobě dětského koutku s vyhřívanou hernou.

Čtěte také: Nejčastější zimní úrazy dětí: Jak jim předcházet

Šachty ve Vysokém nad Jizerou a Kamenec v Jablonci nad Jizerou jsou od sebe vzdálené 5 km a nabízejí jeden skipas. S dětmi zamiřte do Šachet, kde je dětský park vybaven snowtubingem. Z Prahy jezdí do Herlíkovic pravidelné skibusy.

Jeseníky: Rozmazlování v lůně přírody

Skiareál Sněžník na Dolní Moravě patří k nejvyhledávanějším lyžařským centrům u nás. Najdete v něm 7 sjezdovek všech stupňů obtížností o celkové délce 9,5 km, kam vás vyvezou 2 lanovky a 3 vleky. Pro nejmenší lyžaře jsou v provozu dětské lyžařské parky s pojízdným pásem, kolotočem, lanovými vleky a spoustou pohádkových postav. Návštěvníci střediska chválí hlavně dostatek prostoru na svahu, novou čtyřsedačkovou lanovku, téměř alpské výhledy, ale také komfortní ubytování pod sjezdovkami.

Za návštěvu stojí například hotel Vista, v němž můžete navštívit finskou saunu či wellness, kde se dá koupat v pravých růžích či v horských bylinách. Příjemným zážitkem jsou i hloubkové balijské masáže, lekce aquaaerobiku nebo lekce jógy. Různých procedur je ve wellness dost i pro děti. Můžete se s nimi zapojit do cvičení rodičů s dětmi nebo plavání kojenců. Protáhnout se lze také při pravidelném ranním cvičení.

Ať už si vyberete náš tip z Čech nebo Moravy, rozhodně nebudete zklamaní.

Máte vlastní představu, kam jet s dětmi na hory? Poraďte ostatním v diskuzi pod článkem!

úvodní foto: Nebespan.cz, Jan Kalista

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Děti z lesních školek žijí spokojeně v závějích

Co by se stalo, kdyby Ježíš přišel na svět v ČR 2014?

Ubytování visí na háku: Lanovka předělaná na apartmá

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama