reklama

14 největších lží, kterými rodiče balamutí děti

Chcete být dobří rodiče? Počítejte s tím, že svým dětem občas budete muset trochu zalhat. Vyskytne se k tomu spousta dobrý důvodů: Abyste je chránili. Protože neznáte odpověď. Anebo jste prostě líní? Že to vy nikdy? Teď ale lžete!

Foto: Isifa/Thinkstock

Chcete být dobří rodiče? Počítejte s tím, že svým dětem občas budete muset trochu zalhat.

Vyskytne se k tomu spousta dobrý důvodů: Abyste je chránili. Protože neznáte odpověď. Anebo jste prostě líní? Že to vy nikdy? Teď ale lžete!

Doporučujeme: Nehody batolat: Dítě řve hrůzou, tatínek vesele natáčí

Pravda by měla mít přednost. Ale taková malá bílá lež, tak trochu milosrdná, může být docela užitečná. Minimálně proto, abyste vydrželi a nezhroutili se pod náporem výchovných povinností.

Nikdy ti nenechám ublížit

Můžete dítě chránit ze všech sil, ale... Víte, že ve skutečnosti se strašné věci stávají. Nespravedlivé paní učitelky. Zlí pánové, kteří odvedou holčičku do lesa. Nezodpovědní řidiči, co vjedou na chodník. Nad životem nikdy nemáte úplnou kontrolu. Váš prcek to jednou zjistí také. Ale čím později, tím lépe. Kdy jindy by se měl cítit bezpečně, než v rodičovské náruči! Ať si ji užije co nejdéle!

My se s maminkou jen tak škádlíme

Maminka na mně klečí, aby si protáhla záda. Ne, tuhle hru s námi hrát fakt nemůžeš. A my musíme příště tu ložnici zamykat!

Rybička jen spinká

Až vyrosteš a budeš na to lépe připravený, dozvíš se, kam nakonec odejdou všechny živé bytosti. Prozradím ti, že tvůj Nemo sní věčný sen. Ale až... Teď rychle do zverimexu, a koupit jinou rybičku, která se doma "probudí".

Bonbóny? Nejspíš je snědla kočka

Kdepak, kočka - to máma měla mlsnou chvilku! Ale copak se sluší přiznat, že vyluxovala bonboniéru, kterou dostal synek k narozkám? Jasně, může jít s pravdou ven: Prostě jsem měla chuť, konec konců jsem tu doma! Ale jak potom vydržet lítostivý pohled ukřivděného děcka? Daleko lepší je svést to na němou tvář!

Děti přicházejí na svět, když se dva lidé mají moc rádi

Ale no tak! To jste asi už zapomněli... Co byl ten pravý důvod? Divoký večírek, na kterém tekl alkohol proudem? Prasklý prezervativ? Zapomenutá antikoncepční pilulka? Jen si vzpomeňte, jak to bylo doopravdy!

Je to moc dobré

Ne, není... Ve skutečnosti jste uvařili zeleninové zbytky, rozmixovali je, jen velmi mírně ochutili a teď se snažíte dítko přesvědčit, aby kaši snědlo, protože je zdravá. Nicméně vy byste ji rozhodně nepozřeli!

Neboj, tak injekce vůbec nebude bolet!

Rozumnější varianta výmluvy "Paní doktorka ti nedá injekci!". Zejména, když víte, že jdete na očkování. Dítě je třeba předem připravit, ale ne stresovat. To by to bolelo ještě daleko víc.

Vyhráls!

Pitomost. Vytřel byste s ním podlahu. Tancuje tátovi žebrech a on je "poražený". Taťka se rozhodl ušetřit jeho city - a dobře dělá. Než se naděje, bude prcek o hlavu větší než on. A časem se bude starat syn o tátu...

Nemůžeme si pořídit pejska

Nestíhali bychom se o něj starat. Máme malý byt. A jsi alergický na chlupy! Ale kdepak - pravdivý argument zní: Znamenalo by to pro nás moc práce navíc. Jenže tohle nahlas neřeknete.

Když si nebudeš čistit zuby, nepřinese ti Ježíšek žádné dárky!

Za prvé: Ježíšek dárky nenosí. Za druhé: Stejně je prcek dostane, i když sem tam kartáček na zuby trochu ošidí. Nicméně tato strategie zabírá. Je prolhaná, ale funkční.

Byl to krásný obrázek! Kde jen může být?

Chválit je třeba, jasně! Co na tom, že maminka na obrázku připomínala chobotnici kříženou s kometou... Jenže když už máte doma deset, dvacet, padesát k nerozeznání podobných kresbiček, začne ubývat místo na jejich skladování. Všechny si je prostě schovávat nemůžete, zvlášť když jich přibývá pět denně. A tak je třeba důsledná, ale nenápadná selekce.

Méďa odjel na prázdniny

Ve skutečnosti ta hrozná, špinavá, olezlá, rozpadající se hračka s jedním okem už dávno dosloužila. Prázdniny budou doživotní, šup s ní do popelnice! Ale proč čelit pláči a smutku z loučení se starým kamarádem? Jen je třeba vyhodit méďu někde, kde už dítěti opravdu nepřijde na oči.

V cukrárně už je zavřeno

Jasně jste mu vysvětlili, že sladkostí už bylo dost. Že kazí zuby. Že půjdete do cukrárny až v neděli. Jenže mrňous touží po laskonce teď, hned! Někdy je rodičovství prostě o přežití. Cesta nejmenšího odporu ho umožní.

Je čas jít spát. My s mámou už jdeme taky.

Sice máte ve skutečnosti ještě půl hodiny do běžné uspávací doby, ale dnes byl těžký den, a vy se už nemůžete dočkat, až konečně na chvilku vypnete. Čím dřív bude prcek v posteli, tím lépe - pro vás. Potřebujete přece chvilku na škádlení s maminkou!

Jak jste na to vy? Poznáváte se? Pamatujete další podobné hlášky? Napište o nich ostatním pod článkem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

7 překvapivě dobrých výchovných rad od Obamových

Neměl šanci žít: Místo v náručí držela syna v dlaních

20 let jsem byla single. Byla to nejlepší škola života

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama