reklama

10 důvodů, proč si být blíž s vlastní mámou

Samozřejmě protože je to prostě vaše máma! Ona vás má na světě nejraději. Nedá na vás dopustit, ať se děje cokoli. Pro ni budete vždycky ta nejlepší. Tak jsou už maminky naprogramované.

Foto: Isifa/Thinkstock

Samozřejmě protože je to prostě vaše máma! Ona vás má na světě nejraději. Nedá na vás dopustit, ať se děje cokoli. Pro ni budete vždycky ta nejlepší. Tak jsou už maminky naprogramované.

Malá holčička vidí v mámě bohyni. V pubertě se všechno změní, a z maminky se stává nemožná čarodějnice. Vše však věk srovná a dospělá dcera začíná doceňovat, čím vším ji máma do života vybavila.

Čtěte také: Jako matka totálně selhávám, biju svoje miminko

To se ještě zlepší, až si pořídí vlastní děti. A časem zjistí, že je své mamince čím dál víc podobná.

Jsem jako moje máma!

Možná se i vy jednou budete své mámě podobat a budete na to hrdá. Je to samozřejmě ideální stav, jehož průvodní jevy shrnul web Woman/Man Life:

  1. Domů se vždycky těšíte, a nemělo by to být jen na narozeniny nebo o Vánocích. Vůbec není špatné udělat si jeden víkend volno a jen tak ho strávit se svou vlastní mámou.
  2. Vždycky pro vás bude vzorem č. 1 - a nezáleží na tom, jakou profesi si vybrala ona a jaké se věnujete vy. Vždycky se jí dařilo v lásce a přátelství k vám a naučila tomu i vás, A právě to se počítá.
  3. Máma je nejlepší parťák na cestování nebo posezení při obědě - vždycky pro vás schovává na talíři nejlepší sousta a v kapce sladkost na dobrou noc, dokonce i když je vám už třicet.
  4. Na seznamu volaných čísel ji máte jako první. Nová práce nebo skvělý přítel? Máma je ta, která se to dozví nejdřív, protože hned zvednete telefon a pochlubíte se jí. A ona z toho má fakt radost.
  5. I se špatnými zprávami se jí svěříte jako první. Je jedno, jestli žije na opačném konci světa, nebo ve vedlejším bytě. Ona bude stát vždy na vaší straně a běda všem vašim bývalým, pokud vám zkřivili jen vlásek na hlavě! Ta jim dá!
  6. Jestli ji máte na Facebooku, bude lajkovat každý status, který napíšete, bez ohledu na jeho obsah. Jí se prostě líbí všechno, co děláte.
  7. Také nakupovat se s ní chodí nejlíp. Nikdy vám nelže, ani se neposmívá. A pokud bude při nákupu chybět pár korun, ráda je za vás doplatí.
  8. Jako chůva vašich dětí je nedocenitelná. Aby také ne, když tak skvěle vychovala vás!
  9. Zná jména a povolání všech vašich přátel. Můžete si s ní popovídat o kterémkoli z nich, a vždycky bude v obraze.
  10. Jste šťastná, že ji máte, protože je prostě bezva. A litujete všechny své kamarády, že také nemají takovou.

Ne vždycky se to povede

Výše popsaný ideální vztah se samozřejmě nemusí povést každému. Vždycky však stojí zato o něj bojovat. Nebo se mýlíme? Co když matka o dceru nejeví příliš velký zájem, nebo naopak s láskou vypiplaná dcera sotva vzpomene, že někde nějakou matku má? I takové situace existují, je to ovšem škoda. Protože máma může být jen jedna.

Jaké zkušenosti máte vy? Víte, že vás má maminka opravdu ráda, že ji zajímá každý váš krok a že by udělala cokoli, abyste byla šťastná? Sdílíte s ní většinu tajemství, jako by to byla kamarádka? Nebo se trápíte tím, že maminka o vás celý život moc zájem nejevila? Či se snad s ní raději nestýkáte z nějakého dobrého důvodu vy sama?

O tom všem můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyhoďte ho: Mama hotel je ostuda dětí a chyba rodičů

České školství nadšenýma očima americké matky

Proměna baculky na štíhlou krásnou ženu za 100 dnů!


 

Etzler: Byl jsem velký piják. Předběhl jsem život a teď se vracím. Bratr mi moc chybí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama