reklama

Salát zelené bohyně. Populární hit ze sociálních sítí stojí za to vyzkoušet

Salát zelené bohyně zajistil milovnici zeleniny Melisse tiktokovou slávu. Svůj recept poprvé zveřejnila v září minulého roku, od té doby ho vidělo přes 20 milionů lidí, řada z nich si Melissin nápad vyzkoušela na vlastní chuťové buňky, a protože měl u většiny z nich úspěch, recept se virálním tempem šíří dál. 

Salát zelené bohyně. Virální hit ze sociálních sítí stojí za to vyzkoušet | Video: Tiktok/Bakedbymelissa

Základ salátu tvoří kombinace bílého zelí, salátových okurek, jarních cibulek a pažitky. Zásadní součástí je zálivka a na tu budete potřebovat šalotku, česnek, pažitku, olivový olej, citronovou šťávu, rýžový ocet, vlašské a kešu oříšky, špenát, bazalku, lahůdkové droždí a sůl. 

Způsob servírování je podle autorky receptu ideální v kombinaci s mexickými nachos.  

Zdá se, že součástí kouzla je i velmi precizní krájení jednotlivých ingrediencí na opravdu malé kousky: "Vypadá to sice pracně, ale u krájení mám tak alespoň pár minut navíc na poslouchání podcastu a ignorování zdrcující reality života." vtipně komentuje jedna z tisíců fanynek a fanoušků, kteří už recept vyzkoušeli a podělili se o svou zkušenost.  

Fanoušci zároveň přicházejí i s dalšími nápady, jak božský recept posunout na novou úroveň třeba přidáním více česneku, jalapeňos nebo sýra. I samotná autorka receptu před týdnem zveřejnila video, jak si dává božský salát na topinky a opět se těší ze sledovanosti, která atakuje první milion zhlédnutí.  

V případě, že bude salát zelené bohyně nabírat na popularitě stále stejným tempem, mohl by se brzy zařadit po bok dnes už legendárních tiktok pokrmů, jako jsou například proslulé těstoviny se sýrem feta.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama