reklama

Ideální svačina do školy i na cesty? Hlavně pestře, rychle a výživně

Malé chuťovky pro ratolesti vytvoříte během pár minut a s našimi recepty jim budou zaručeně chutnat.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Právě děti v době svého vývoje potřebují dostatečný přísun kvalitních živin, které jim zajistí správný růst a soustředění. Bojujete ale s tím, že ne všechno vaše ratolest vloží do pusy? Pohrajte si s rozmanitými chutěmi, připravujte svačinky ze surovin, které vaše dítě miluje, nebo je rovnou připravujte s pomocí budoucího strávníka.  

Poznej svého farmáře

Nevíte, co s dětmi podniknout o víkendu? Vyrazte 12. září na Ekostatek Vlkaneč (střední Čechy), kde si užijete spoustu zábavy a rovnou nakoupíte i bioprodukty. Více na poznejsvehofarmare.cz.

Každodenní svačinka by se měla stát pevným bodem v dětském režimu, jelikož udrží vyrovnanou hladinu krevního cukru a oddálí únavu. Navíc zabrání zbytečnému přejídání a mlsání na večer, takže funguje jako prevence proti obezitě. 

Ideální svačina by měla být nejen pestrá, ale také připravena z hodnotných potravin. Dbejte proto na původ ingrediencí, ze kterých jídlo připravujete. Zaručenou kvalitu vám poskytnou potraviny s označením BIO, pocházející z ekologického zemědělství. 

Národní označení biopotravin

Národní označení biopotravin

Logo biozebry s nápisem "Produkt ekologického zemědělství" se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Vybírejte s dětmi

Jakmile se děti budou podílet na přípravě jídla, vybudují si k němu vřelejší vztah. Vezměte je také s sebou na místní bio farmu, aby na vlastní oči viděly, jak se takové suroviny, které měly ke svačince, pěstují nebo obhospodařují. Bio farmy škálu nabízených potravin neustále rozšiřují a vy se tak můžete inspirovat a vyzkoušet nové produkty, které vašemu školákovi jistě zpestří jídelníček. Možná díky tomuto zážitku rozšíří svůj chuťový repertoár. 

Ranní a odpolední svačina

Stále tápete, jaké snídaně či svačinky svým potomkům připravovat? Obecně platí, že by mělo být jídlo připravováno s ohledem na denní dobu.

Evropské označení biopotravin

Evropské označení biopotravin

Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Ráno se zaměřte na sacharidy, které pomohou nastartovat myšlení. Dopolední svačina produkuje až 15 % denního příjmu energie, proto ji nemůžeme zanedbávat. 

Na odpoledne se hodí spíše méně energeticky náročné potraviny, ale bohaté na bílkoviny, například mléčné výrobky.

Svačinky by měly rozhodně vypadat atraktivně a svěže. Děti dokáží být velice vybíravé. Proto zohledněte jeho chuťové preference. 

Nechte se inspirovat našimi recepty, které zvládnete uskutečnit večer předem nebo v ranním shonu. Více v naší grafice. 

Více informací na myjsmebio.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama