reklama

Gurmánské cestování: Jednoduché recepty jako z dovolené

V jeden jediný den se díky gurmánským zážitkům můžete ocitnout v Mexiku, Austrálii či Indii. Vytvořte si podle našich receptů skvostné pokrmy, které vás svou chutí přenesou stovky kilometrů daleko, přestože nevystrčíte paty ani z domu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Zkuste si pustit trošku světa do své kuchyně. Vyzkoušejte recepty z různých krajin a přesuňte se za jediný den z Mexika přes Indii až do Austrálie.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv cizokrajný pokrm, dbejte na výběr ingrediencí, ze kterých pokrm připravujete, abyste zachovali autentickou chuť. Základem jsou kvalitní surovin. Ty najdete například na bio farmách i faremních e-shopech, které biopotraviny nabízejí pomocí tzv. bedýnkových systémů, či ve vašem oblíbeném obchodě.

Poznej svého farmáře

Nevíte, co s dětmi podniknout o víkendu? Vyrazte 5. září na biofarmu Pod Hájkem v Libereckém kraji, kde si užijete spoustu zábavy a rovnou nakoupíte i bioprodukty. Více na poznejsvehofarmare.cz.

Pokud se přikláníte k biopotravinám, vždy dbejte na to, aby potraviny byly označeny logem biolistu a biozebry. Právě tato loga značí produkty ekologického zemědělství, které vám zaručují tu nejlepší kvalitu. Navíc svým nákupem podpoříte způsob hospodaření šetrný k přírodě, půdě, vodě, krajině i zvířatům a můžete mít dobrý pocit, že si dáváte nejen skvělou specialitu, ale že svým výběrem také podporujete udržitelný způsob produkce potravin.

Podívejte se na recepty v naší galerii a můžete začít tvořit. 

Více informací na myjsmebio.cz.

reklama
reklama